21 Червня 2019 | 1777

У Дністрі виявили холеру: правда чи фейк

Нещодавно в мережі поширилась інформація про те, що в Дністрі на території Молдови виявили холероподібний вібріон. Містом почали ширитися чутки про холеру.

Прес-служба КП «Міськтепловоденергія» з’ясувала, що першоджерелом інформації є молдавський сайт новин point.md.

Зв’язавшись з адміністраторами сайту, прес-служба одержали інформацію з архіву цього сайту за 18 червня минулого року. В описі цього видання зазначається про його мету.

Навіть якщо б це була цьогорічна інформація, для паніки немає ані причин, ані приводу, – пояснюють у комунальному підприємству.

Місця, де в минулому році відбирали з Дністра воду для проб в Республіці Молдові, знаходяться за сотні кілометрів нижче за течією, аніж наші водозабори.

Холероподібний вібріон – це бактерія, яка, хоч і називається страшнувато, але не є збудником холери. Холероподібний вібріон може спровокувати максимум шлунково-кишкові розлади, і найчастіше вражає дітей, які купаються у брудній воді та «нахлебтуються» її.

Ця бактерія не наявна у водоймі постійно, вона з’являється у річках та озерах після рясних дощів або сильної спеки і є сигналом про надмірне забруднення води. Та якщо вода проточна, то через кілька днів вона самоочищується і ніяких додаткових заходів безпеки не потребує.

Згідно з інформацією, яку надав Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України, який регулярно досліджує водойми і, зокрема, річку Дністер на наявність небажаних для людини бактерій, ця бактерія у воді відсутня.

Зі свого боку КП «Міськтепловоденергія»» інформує, що якість питної води, яка подається в розподільчі мережі міста з централізованих систем водопостачання, контролюється вимірювальною лабораторією з контролю питної води підприємства.

Щоденно декілька разів проводиться відбір проб води з водопровідних насосних станцій (ВНС), артезіанських свердловин, контрольних точок водопровідних мереж, річки Дністер згідно Робочої програми, погодженої Головним управлінням ГУ Держпродспоживслужби до 2020 року.

Головне управління Держспоживслужби в Хмельницькій області також проводить відбір проб води з контрольних точок водопровідних мереж та ВНС. За даними контрольних вимірювань якості питної води відхилень від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» наразі не виявлено.

В даний час підприємство забезпечене необхідними реагентами та знезаражуючими засобами для водоочистки, які передбачені в технологічній схемі водопідготовки. На водогоні застосовується гіпохлорит натрію електролізний .

Не так давно така сама жахалка ширилась інтернетом з Дигідроген монооксидом , що його додають у водопроводи під час воєнного стану. Дигідроген монооксид (DiHydrogen MonOxide) — це своєрідний мем для науковців. Насправді це звичайна вода. Її хімічна формула— Н2О — це два атома водню (дигідроген) і один атом кисню (монооксид). Ті, хто поширював чи коментував пости про «небезпечну» речовину у водопроводі, зазначали, що це жарт.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: