15 Квітня 2019 | 766

У Держпродспоживслужбі повідомили ймовірну причину отруєння тварин і птахів на Хмельниччині

Днями на сторінці у Facebook Vdalo.info розміщало жахливі світлини загиблих тварин, яких виявили мисливці поблизу села Великий Жванчик на Дунаєвеччині. Місцеві пов’язували мор тварин з обробкою полів отрутою від гризунів, якими харчуються дикі тварини та птахи.

Новина швидко облетіла як місцеві, так і всеукраїнські ЗМІ.

І от нарешті Держпродспоживслужба в Хмельницькій області, представники якої виїжджали до Великого Жванця, повідомили результати дослідження трупів птахів та тварин.

«Уже є результати лабораторних досліджень. Їх робили в двох напрямках – як на виявлення інфекційних захворювань, так і на отруєння. Дослідження на інфекційні захворювання показали, що збудника будь-якої інфекційної хвороби не виявлено. А от щодо токсикологічних досліджень, то тут ситуація дещо інша: тими можливостями, якими володіє наша лабораторія, токсин, який може бути наявний в шлунках птахів і тварин, ідентифікувати не вдалося. Тобто, причиною загибелі може бути або ж невідомий токсин, або навпаки – новітній, якого в нашій лабораторії визначити не можуть. Надалі лабораторія буде допрацьовувати цей момент, щоб визначити, який саме токсин став причиною загибелі птахів і тварин», – повідомив виданню «Є» Лев Хоміч, головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Тим часом в Дунаєвецькому райвідділі УМВС України в Хмельницькій області повідомляють, що з заявою про порушення справи щодо масової загибелі тварин та птахів ані жителі села, ані представники старостату Великого Жванчика до місцевих правоохоронців не зверталися.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
13

Поділитися з друзями:

реклама