20 Липня 2018 | 8375

У 2-річної дитини з Кам’янця-Подільського підозрюють поліомієліт

ОФІЦІЙНА ВЕРСІЯ

2-річна дитина з Кам’янця-Подільського захворіла ще у середу 11 липня, коли з’явились нудота, блювота 3-4 рази на день, млявість, відсутність апетиту. Мама лікувала вдома дитину самотужки, але стан хворої погіршувався, підвищилась температура тіла, з’явились болі в животі.

14 липня 2018 року батьки з дитиною звернулись у інфекційне відділення міської лікарні та були госпіталізовані з діагнозом гостра кишкова інфекція у стані середньої важкості. Мама анамнестично пов’язувала захворювання із вживанням домашньої сметани, привезеної від бабусі із с. Кудренці Кам’янець-Подільського району.

З 15 липня, перебуваючи у інфекційному стаціонарі, у дитини з’явилась слабкість в нижніх кінцівках, а вже 16 липня дитина майже не ставала на ноги. Лікуючий лікар запідозрив у дитини гострий в’ялий параліч обох нижніх кінцівок, який за симптомами схожий на поліомієліт.

Після проведення певних досліджень та консультацій у другій половині дня 17 липня дитину перевели Хмельницьку інфекційну лікарню.

Як повідомляють у ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», наразі проводяться дослідження на поліомієліт у вірусологічній лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою верифікації діагнозу або його відміни. Дитина була щеплена проти поліомієліту з порушенням календаря, останнє щеплення живою оральною поліомієлітною вакциною отримала 8 місяців тому.

У осередку по місцю проживання проведена заключна дезінфекція, визначено коло контактних осіб та їх імунний статус щодо поліомієліту. Серед контактних – 4 дітей, одна дитина не щеплена взагалі через відмову батьків. Щепленням за епідпоказами підлягає 2 дітей.

У даний час проводиться робота по організації вірусологічного обстеження контактних на поліомієліт, проведення їм щеплень за епідпоказами та встановлено медичне спостереження. У осередку проведена роз’яснювальна робота.

ОНОВЛЕНО. ВЕРСІЯ РОДИЧІВ ДИТИНИ

Як повідомила журналістам Vdalo.info рідна тітка дитини, родина пов’язує причину захворювання 2-річної дівчинки з тим, що у селі саме в час її перебування кропили пшеницю.

Також жінка повідомила, що до лікарів вони звернулись одразу після того, як з’явились симптоми, тобто 12 липня. Але лікар призначив лікування та відправив дитину додому.  І лише коли дівчинці стало гірше, її госпіталізували в інфекційне відділенні в Кам’янці-Подільському.

Родина одразу просила відправити дитину в Хмельницький, але цього не було зроблено. І тоді вони поїхали своїм ходом, без направлення. Тітка розповідає, що в Хмельницькому не розуміли, як дитину у такому стані могли відправити без супроводу лікаря і не надати для транспортування карету швидкої допомоги.

У Хмельницькому дитині попередньо ставлять діагноз ентеровірусна інфекція. В понеділок будуть готові результати аналізів на поліомієліт.

Також родичі не розуміють, де проводили дезінфекцію і шукали контактних осіб, якщо останні два тижня, за їх словами, дівчинка перебувала у селі.

ДОВІДКА

Поліомієліт — гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Хвороба здатна перебігати з ураженням ЦНС, з виникненням парезів і паралічів, іноді можуть закінчуватися смертю хворого.

Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років. Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцину від поліомієліту вводять кілька разів, і вона захищає людину впродовж усього її життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: