25 Січня 2019 | 4142

Центральна районна лікарня Кам’янця-Подільського: що зміниться внаслідок медичної реформи

З липня 2019 року бюджетні гроші підуть за пацієнтом на вторинний рівень меддопомоги – до поліклінік, де кожна людина зможе пройти безкоштовно обстеження, здати аналізи, отримати консультацію лікаря-спеціаліста. Єдина умова для безоплатного отримання цих послуг – мати направлення свого лікаря.

Як працюватиме ця система на вторинному рівні, в інтерв’ю газеті Ключ розповів головний лікар Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні Віталій Шевчук.

За його словами, ЦРЛ сьогодні знаходиться на етапі реорганізації. І це стосується не лише зміни назви, а й самої моделі надання медичної допомоги. Відтак медичні заклади матимуть статус некомерційного комунального підприємства як на первинному, так і на вторинному рівнях надання медичної допомоги.

На поле гри в медицині виходить така структура, як Національна служба здоров’я України, через яку відбуватиметься все фінансування. Якщо раніше кошти на медзаклади виділялися за територіальним принципом, то відтепер їх виділятимуть на кількість хворих, які звернулися в лікарню. Тож з липня 2019 року ті, хто встигнуть пройти етап реформування, матимуть можливість напряму співпрацювати з Нацслужбою здоров’я та отримувати кошти за послуги, які надаватимуться населенню безкоштовно.

Як це працюватиме?

Пацієнт за направленням лікаря самостійно обирає заклад, до якого звернутися. Поліклініки чи лікарні, що приєдналися до реформи, матимуть на дверях наліпку «Безкоштовна діагностика». Людина звертається до обраного закладу, отримує там допомогу лікаря-спеціаліста (хірурга, офтальмолога, отоларинголога та ін.), проходить дослідження (рентген, УЗД, мамографія тощо), здає додаткові аналізи, а держава перераховує гроші закладу за надані цій людині послуги. Заклади отримають додаткове фінансування, а значить і можливість збільшити зарплати лікарям-спеціалістам, придбати сучасне медичне обладнання та медикаменти.

За програмою «Безкоштовна діагностика» можна буде безоплатно отримати 54 лікувальні та діагностичні послуги, серед них 12 аналізів, 6 видів УЗД, 5 видів рентгену, 4 види біопсії, мамографія, операції одного дня.

Такий підхід у медицині, звичайно ж, створюватиме здорову конкуренцію. Краще оснащені медзаклади тільки нарощуватимуть потужність, а малоперспективні чекатиме доля або закриття, або перепрофілювання, наприклад, у реабілітаційні центри чи хоспіси, – переконаний Віталій Шевчук.

На сьогодні в Кам’янець-Подільському районі ще діють дві номерні лікарні в Старій Ушиці та Оринині і відділення у Жванці. Роками діяльність цих медзакладів відстоюють і місцеві жителі, і депутати різних рівнів.

Але при цьому всі розуміли, що тамтешній рівень надання медичної допомоги не відповідає тому, який був би необхідний. Нинішня медична реформа чітко пояснює, що Національна служба здоров’я не фінансуватиме номерні лікарні, але вони можуть бути реорганізовані в некомерційні комунальні підприємства. Лише в такий спосіб їх вдасться зберегти, що ми й зараз робимо.

Стратегія розвитку

Щодо стратегії розвитку ЦРЛ, Віталій Шевчук визначає наступні напрямки: ремонтні роботи, придбання нового обладнання і підвищення кваліфікації лікарів.

Свого часу ми зробили ремонт в операційній і вона наразі є однією з кращих в області. Нині на стадії завершення ремонтні роботи приймального відділення. Уже частково придбане обладнання. Сподіваємося, що кошти на придбання меблів виділять районні депутати під час пленарного засідання.

Цього року в лікарні планують завершити програму щодо ремонту туалетів у відділеннях ЦРЛ, завершити заміну вікон у лікарні на енергозберігаючі, а також провести утеплення фасаду.

Щодо останнього, вже є виготовлена проектно-кошторисну документація, вартість робіт складає близько 7 млн грн.

Лікарня, на жаль, таких коштів не має, але починати з чогось потрібно.

Щодо матеріально-технічного забезпечення ЦРЛ, за останні роки вдалося зробити чимало.Перше обладнання, придбанням якого пишаються у лікарні, – це лапароскопічна стійка. Лапараскоп дозволяє робити оперативні втручання без розтину. Ми придбали сучасний багатофункціональний лапараскоп за допомогою якого можна лікувати не лише гострий холицестит, як то буває у більшості медзакладів районного рівня, а й проводити операцію апендициту, низку гінекологічних, урологічних. Це вже більше обласний рівень надання медичних послуг, до якого ми рівняємося, адже завжди треба прагнути кращого.

Також придбали сучасний УЗД-апарат, який має більшу потужність і кращу роздільну здатність. З його допомогою можна навіть виявити онкозахворювання на ранніх стадіях.

Повністю запустили цикл відновлювальної хірургії. Багато людей мають проблеми з венами на ногах. Якщо не прооперувати, на тілі з’являються язви, які роками не загоюються. Ми закупили необхідне обладнання, зокрема вакуумний екстрактор, який повністю очищає рану, і сучасний дерматом, який дозволяє здійснити пересадку шкіри.

Купили апарат, який є тільки в приватних клініках. Він досить інформаційно важливий. Це добовий монітор тиску, який має функцію запису та дає розшифровку тиску, яка, відповідно, дозволяє призначити пацієнтові правильне лікування. Для лабораторії придбали сучасний аналізатор крові. Він повністю автоматичний, без втручання людського фактору. У реанімаційне відділення закупили монітори пацієнта, які дозволяють контролювати стан хворого. Є спірограф та багато іншого вкрай важливого медичного обладнання.

Жодна з лікарень, які входять до складу Кам’янець-Подільського госпітального округу, не має стільки оновленого сучасного обладнання, як наша ЦРЛ, – констатує Віталій Шевчук .

І це все впливає на третій фактор обраної стратегії розвитку Центральної районної лікарні – підвищення кваліфікації лікарів. Придбання нового обладнання розкриває потенціал лікаря, який не сидить на місці, підвищує свій кваліфікаційний рівень, здобуває нові знання. А якщо лікар на своєму місці, то й пацієнти будуть впевнені в тому, що віддають своє здоров’я в надійні руки.

Веб-сайт лікарні k-pcrl.km.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: