27 Березня 2020 | 167

Товари для туризму і відпочинку

У будь-якому поході справжньому туристу не обійтися без таких речей, як газовий пальник та намет. Перший предмет потрібен, щоб приготувати їжу на природі, а другий – щоб мати можливість заховатися від негоди, або переночувати у зручних умовах. У цій статті ми детально зупинимося на виборі намету, без якого неможливо уявити туристичну подорож.

Вибір намету

Перш, ніж розпочати вибір намету, слід дати собі відповідь на наступні питання:

1. Куди саме ви збираєтеся їхати?

2. Коли? На який сезон запланована ваша подорож?

3. Скільки вас?

Купольний намет для туризму та активного відпочинку

Перш за все необхідно визначитися з відповіддю на головне питання: куди саме і як часто ви будете брати намет?

Як правило, універсальною, найпоширенішою відповіддю на це питання є двомісна двошарова купольна палатка, яка належить до трекингових. Її основне призначення: легкі і середні походи, ночівлі в лісі і на рівнинах, як правило, в теплу пору року.

Як вона виглядає? У складеному стані – невеликий тючок до півметра в довжину і сантиметрів двадцять у товщину. Усередині складений власне намет, зовнішній водонепроникний тент, металеві або ж фібергласові дуги і кілочки.

Штурмові (експедиційні) намети

Ці мобільні фортеці мають кілька особливостей. По-перше, жорсткий і дуже міцний каркас з дуг, які перетинаються і фіксуються мінімум в двох місцях. Це допомагає впоратися зі сніговим і вітровим навантаженням, так само, як і обтічна форма виробу. По-друге, зовнішній тент, кромка якого щільно прилягає до землі або навіть має спеціальну «спідницю» – смужку тканини, пришитої до нижньої кромки. Подібна конструкція перешкоджає проникненню бічних поривів вітру, що несуть дощ або сніг. Однак, наявність «спідниці» – це додаткова вага.

Експедиційні намети шиються з більш щільної і стійкої до вологи і вітру тканини, що, в свою чергу, викликає певні проблеми з вентиляцією. Найчастіше на куполі є подвійний набір міцних петель для шторм-розтяжок – це такі спеціальні міцні мотузки, які додатково кріплять намет до грунту, тим самим запобігаючи зриву вашого житла особливо сильним поривом вітру.

Намети для кемпінгу

Високі стелі, просторі тамбури, де, крім речей, можна поставити навіть стіл і стільці. Всередині, в спальній кімнаті, легко розміщується сім’я з чотирьох чоловік, причому спить вона на похідних ліжках, а не на грунті. Часто у таких мобільних бунгало є навіть спеціальне відділення для речей і продуктів.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама