15 Серпня 2018 | 798

Театральні традиції Кам’янця-Подільського необхідно підтримувати всією громадою

Фестиваль «Комора» проводиться небайдужими до театру людьми для таких самих небайдужих людей. Ми прагнемо, щоб всі наші учасники в подальшому залишалися нашими друзями, намагаємось створювати на фестивалі атмосферу дружнього кола, щоб сюди хотілося повертатися.

ІСТОРІЯ

З чого почався фестиваль  «Комора»?

З любові! Великої любові до театру, до людей, до свого міста. Адже таке чудове місто як Кам`янець-Подільський важко уявити без поціновувачів театрального мистецтва.

Відома точна дата народження театру в місті над Смотричем – 22 вересня 1798 року. Свого часу наше місто потішили своїми виставами Степан Янович і Ванда Яновичева – батьки Леся Курбаса. У Кам’янецьку добу Директорії УНР, геніальний новатор українського театру Лесь Курбас деякий час жив та працював у місті над Смотричем. Виступав театр Миколи Садовського з участю Марії Заньковецької, Ганни Борисоглібської, Івана Мар’яненка. У квітні 1926 року на кам’янецькій сцені виступав Панас Саксаганський. 1940 року у постановці окремих вистав театру брали участь видатні українські актори й режисери Амвросій Бучма, Гнат Юра. У деяких виставах були задіяні видатні українські співаки Марія Литвиненко-Вольгемут, Іван Паторжинський, актори Юрій Шумський, Олександр Крамов.

Тому нашою ідеєю стало відродження театрального життя міста із залученням відомих акторів, цікавих проектів. А як найповніше втілити ідею в життя, як дати світу знати про себе? Вірно, запросивши до себе у гості.

Гостей в Україні здавна чекали після Покрова. Саме тому фестиваль  відбувається щороку в другій половині жовтня. Географія учасників фестивалю за 3 роки існування охоплює всі регіони України, а в минулому році долучилися також учасники з Польщі.   В 2017-2018 роках у фестивалі взяли участь театри зі всієї України: Київ, Львів, Харків, Рівне, Одеса, Дніпро,Мелітополь, Чернівці, Кам′янець-Подільський.

У фестивалі «Комора» беруть участь театри незалежно від їх статусу:  театри-студії, студентські театри профільних вузів, незалежні професійні театри, народні театри, академічні театри, а також  незалежно від жанру, в якому вони працюють. В 2019 році запрошуємо також до участі вуличні театри.

Ми не обмежуємо учасників фестивалю лише виступами. Для зацікавлення  в рамках фестивалю проводяться майстер-класи різного спрямування: акторська  майстерність, сценічна пластика, сценічна мова, хореографія, нові  цікаві жанри, пісочна анімація, енкаустика і багато інших напрямків. Основні майстер класи проводять члени нашого професійного журі  або запрошені спеціалісти. Проводимо літературні читання, творчі розвиваючі майстер-класи  для дітей та дорослих.

Завдяки нашому фестивалю представити свої роботи можуть митці прикладного та ужиткового мистецтва нашого міста та району, якими так багата Подільська земля.

ЧОГО МИ ХОЧЕМО ДОСЯГТИ

В час, коли звичайні людські цінності нівелюються, тільки мистецтво може об`єднати людство, створити простір добра, позитиву та збагатити внутрішній світ людини. І саме театр може об`єднати одночасно в одному помислі одразу велику кількість людей. Саме театр, спираючись на здобутки наших предків, впевнено поєднує в собі традиції та новаторство.

До цього й прагне фестиваль «Комора» – поєднувати в собі класичну театральну школу та нові форми, розширити географію фестивалю, збільшити кількість колективів та розширити вікові межі, адже талант не має віку. Відшукати однодумців та розпочати нескінченний процес обміну культурним досвідом в галузі організації, управління й творчості аматорських  театрів.

Ми намагаємось працювати професійно, тому в журі запрошуємо професіоналів – викладачів театральних ВУЗів, заслужених діячів культури та мистецтв України,  заслужених артистів України, професорів в  галузі мистецтвознавства, відомих та поважних культурних та театральних діячів України

ФІНАНСУВАННЯ

Чотири найважчих для України в цілому і для мистецтва зокрема роки ми самотужки підіймали й вдосконалювали свій фестиваль. Знаходились люди, яким не байдуже культурне життя нашого міста й доля театральних колективів, і які частково покривали фінансові витрати на організацію та проведення фестивалю. Але цього виявилось замало. Збільшення кількості учасників завжди тягне за собою збільшення витрат, адже хочеться кожного відзначити, кожному показати наше місто й провести цікаві екскурсії.

Ми не заробляємо на театрі, ми ним живемо. Саме тому витрати по організації, комунікації та, частково, рекламі  ми взяли на себе.

Самі ми не в змозі впоратися, шукаємо партнерів, спонсорів, людей, яким не байдужі наші ідеї, будемо раді будь-якій допомозі.

Сподіваємось привернути максимум уваги до нашого проекту!

Оргкомітет фестивалю  «Комора»

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте проведення театрального фестивалю в Кам'янці-Подільському?

16
0

Поділитися з друзями:

реклама