20 Грудня 2020 | 1371

Стратегічна зустріч: які молодіжні проекти просять підтримати голову Кам’янця-Подільського

Минулого тижня громадські активісти Кам’янця-Подільського зустрілись з міським головою Михайлом Посітком, аби представити на розгляд ідеї та багаторічні напрацювання у сфері молодіжної політики, а також заручитись підтримкою новообраного очільника міста.

Своє бачення представили режисер, організатор фестивалю «Бруківка» Андрій Заєць, голова ГО «Кам’яний острів» Тетяна Сметанюк, експерт Агненції сталого розвитку «АСТАР» Анна Сіра, відомий пластун, організатор фестивалю повітряних зміїв та велогонок для всієї родини Віктор Годний, екскурсовод та автор туристичних маршрутів Анастасія Донець, керівник ГО «Клуб любителів настільних ігор «Містер Міпл» Ірина  Раїнчук.

Є ряд важливих молодіжних проектів, які ми б хотіли реалізувати у Кам’янці-Подільському. Тому кожен з нас поділився з Михайлом Посітком своїми ідеями та напрацюваннями, – розповідає Тетяна Сметанюк.

Серед важливих питань –  відкриття у місті, який цілий рік був Молодіжною столицею України, комунальної установи Кам’янець-Подільський молодіжний центр. Адже за попередні роки це питання так і не вдалось вирішити попри всі намагання громадських активістів. Також міському голові запропонували провести аудит та реорганізацію підліткових клубів міста, які б увійшли в структуру центру.

Андрій Заєць запропонував створити при міській раді кінокомісію для популяризація нашого міста як привабливої локації для кінозйомок та залучення інвестицій до міського бюджету.

На фото Андрій Заєць вручає міському голові відзнаку кінофестивалю «Бруківка»

Ірина  Раїнчук виступила з ініціативою створення мобільного психологічного центру для підтримки та розвитку дітей і підлітків, який зможе працювати не лише у місті, але й у селах, які увійшли до об’єднаної громади Кам’янця-Подільського.

Серед інших коротко- та довгострокових планів, громадські активісти запропонували наступні проєкти:

  • Відкриття школи фестивального волонтера за підтримки «Асоціації готельєрів і рестораторів Кам’янця-Подільського».
  • Започаткування безоплатного дозвілля для дітей та підлітків міста на постійній основі.
  • Відкриття Туристичного центру «Маліївці — Кам’янець-Подільський».
  • Підведення щорічних підсумків співпраці громадських організацій, влади і громади.
  • Залучення інвестицій в місто через реалізацію грантових молодіжних проектів.

Крім того, при міській раді пропонується відкрити «Агенцію регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції»» на прикладі міста Хмельницький для роботи з культурними та освітніми проектами, залученням інвестицій, грантів, а також з метою допомоги громадським організаціям у пошуку фінансування.

Ми спостерігаємо, як міста навколо Кам’янця-Подільського активно розвиваються, а ми наче застигли. Зовні, можливо, гарна картинка, а всередині – прірва. Молодіжні проекти не мають логічного продовження. До прикладу, жоден грантовий проект не переріс у велику загальноміську програму. Ми втрачаємо талановиту молодь. Ініціативні люди змушені виїжджати з Кам’янця-Подільського, щоб реалізувати свій потенціал деінде, – зазначає Тетяна Сметанюк.

В результаті зустрічі були напрацьовані положення меморандуму про співпрацю, який після доопрацювання буде підписано між міським головою та громадськими організаціями міста.

Також планується створення ініціативної групи з представників громадського суспільства і активістів, які працюють в сфері молодіжної політики, для прямої роботи і консультації міського голови.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

61
8

Поділитися з друзями:

реклама