29 Травня 2018 | 2629

Стан повітря у Кам’янці-Подільському: де найбрудніше і як себе вберегти

У Кам’янці-Подільському провели моніторинг повітря на вміст шкідливих хімічних речовин та пилу. Дослідження здійснювали працівники Хмельницького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України.

Забір проб атмосферного повітря виконувався протягом квітня в 4-х спостережних точках міста, які знаходяться в зоні впливу інтенсивних потоків автотранспорту на перехрестях автодоріг, а саме:

  • біля приватних житлових будинків по пр. Грушевського,2;
  • біля будинків по вул. І.Франка,19;
  • біля 9-поверхового житлового будинку по пр. Грушевського, 42;
  • біля 5-поверхового житлового будинку по вул. Привокзальній, 24.

Було виявлено, що вміст діоксиду сірки перевищує граничнодопустиму концентрацію (ГДК) в 1,2-1,4 разу в пробі атмосферного повітря біля 9-поверхового будинку по проспекту Грушевського,42 та в 1,04-1,2 разу – у пробах повітря біля приватного житлового будинку по проспекту Грушевського,2.

Концентрація пилу (недиференційованого за складом) перевищувала ГДК в 1,1 разу в одній з двох проб атмосферного повітря біля 9-поверхового житлового будинку по проспекту Грушевського,42 та в 1,1- 1,2 разу – в обох пробах повітря біля приватного житлового будинку по проспекту Грушевського,2.

Дослідженням проб повітря в двох інших зазначених точках ( біля 5-поверхового житлового будинку по вул. Привокзальній, 24 та приватного житлового будинку по вул. І.Франка,19) перевищень ГДК діоксиду сірки та пилу (недиференційованого за складом) не встановлено.

Концентрації інших досліджуваних шкідливих хімічних речовин: азоту діоксид, вуглецю оксид, фенолу, формальдегіду – в пробах атмосферного повітря в усіх зазначених спостережних точках не перевищують граничнодопустимих концентрацій.

Не констатувались перевищення граничнодопустимих концентрацій даних шкідливих хімічних речовин у всіх точках і в 2017році.

Як зазначають у службі, результати моніторингових досліджень проб атмосферного повітря на території міста надаються міському голові. В місті вживаються заходи щодо очищення магістральних та інших вулиць від бруду та пилу (що засвідчує і позитивна динаміка результатів досліджень проб повітря щодо вмісту пилу протягом 2017р. та поточного періоду 2018р.).

Працівники лабораторного центру радять кам’янчанам:

– намагайтеся уникати тривалих чекань «маршруток» на зупинках з інтенсивним графіком перевезень (якщо потрібно проїхати лише якихось 1- 3 зупинки при сприятливих погодних умовах), по можливості, рухайтесь пішки (бажано–дворами), адже користь від цього – що називається «2 в 1»:боротьба з гіподинамією та зменшення безпосереднього вдихання інтенсивних «густих» токсичних автомобільних викидів на зупинках;

– уникайте піших прогулянок у вихідні дні, у свій вільний час тротуарами магістральних вулиць (особливо, коли прогулюєтесь з дітками у візках та колясках), віддавайте перевагу прогулянкам в паркових зонах, рухайтесь другорядними вуличками із невеликою кількістю автотранспорту.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

36
0

Поділитися з друзями:

реклама