11 Вересня 2018 | 323

Справа Харкавого: повертати обвинувачувальний акт САПу не будуть

Сьогодні колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області скасувала ухвалу Хмельницького міськрайонного суду щодо повернення прокурору САП обвинувального акту по депутату обласної ради Миколі Харкавому через невідповідність вимогам КПК України.

Відповідну резолютивну частину судового рішення оголосив головуючий суддя Микола Матущак.

Про це повідомляє видання НГП.

Під час розгляду апеляційної скарги прокурор Ігор Щур заявив, що ані обвинувачений Харкавий, ані його захисники до цього не висловлювали зауважень органам досудового розслідування щодо неповноти або суперечливості складення обвинувального акту.

Також, на думку антикорупційного прокурора, оцінка доказів у кримінальному провадженні здійснюється не на підготовчому засіданні, а в процесі самого розгляду. Натомість місцевий суд «зробив глибокі висновки про невідповідність тверджень обвинувального акту фактичним обставинам кримінального провадження», вважає державний обвинувач.

Депутат Харкавий, як і в суді першої інстанції, наполягав, що правоохоронці не дотрималася презумпції невинуватості. Він також просив пояснити, у чому конкретно він обвинувачується.

Якщо мене обвинувачують у шахрайстві (ст. 190 ККУ), що передбачає добровільну передачу коштів або їх заволодіння, тоді, як розуміти її (потерпілу, директора школи-інтернат Олену Козлову – НГП) заяву до Нацполіції, в якій пише про вимагання грошей, – наголосив обранець.

І додав:

Ніяких дій щодо Козлової я не вчиняв.

 

Захисник Харкавого Олександр Плахотнюк, зацитувавши частину акту обвинувачення (аркуш 10), висловив думку:

З формулювання випливає, що Харкавий шляхом переконання просив гроші у Козлової, щоб Фрідман, Гладуняк (депутати облради – НГП) і Загородний (голова ради -НГП) не перешкоджали її діяльності, і всі троє сприяли призначенню на посаду директора… Поясність, як мені захищатися від такого формулювання обвинувачення? – запитав адвокат.

Адковат потерпілої Козлової зауважив, що в обвинувальному акті прокурор не зазначив, що мав місце факт змови між Харкавим та головою ради і згаданими двома депутатами. Однак це буде досліджуватися під час судового розгляду. При цьому захисник звернув увагу, що усі дії Харкавого щодо Козлової, лягли в основу обвинувального акту.

Після оголошення повного тексту ухвали Апеляційного суду Хмельницької області обвинувальний акт у справі депутата Харкавого має надійти на повторний розгляд суддівської колегії Хмельницького міськрайонного суду у складі головуючого судді Андрія Місінкевича і суддів Олега Антонюка та Володимира Навроцького.

Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура Генпрокуратури склала обвинувальний акт стосовно депутата Хмельницької обласної ради Миколи Харкавого за ч.2 ст.15 ч.4 ст.190, ч.4 ст.27 ч.2 ст.15 ч.4 ст. 369 КК України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте рішення Апеляційного суду?

2
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: