29 Грудня 2020 | 2910

Спецкомісія рекомендує меру Кам’янця притягнути главу департаменту економіки до відповідальності

Роботу департаменту економіки та розвитку інфраструктури Кам’янець-Подільської міської ради щодо підготовки документів і передачі в оренду нежитлового приміщення комунальної власності на площі Польський ринок, 2 загальною площею 1141,6 кв.м визнано неефективною і незадовільною.

До таких висновків дійшла комісія з перевірки ситуації щодо укладання договору оренди вказаного нежитлового приміщення, повідомляє пресслужба мерії.

Комісію створив своїм розпорядженням від 10 грудня міський голова Михайло Посітко. Основна мета – аналіз договору оренди на предмет ефективності управлінських рішень щодо розпоряджання комунальним майном.

Було витребувано і досліджено всі документи, пов’язані зі справою. На їх основі і сформовано висновки. Зокрема, зауважено, що укладання договору 19 листопада 2020 року між департаментом (орендодавцем), орендарем та «Кам’янець-Подільською міською друкарнею» (балансоутримувачем), на вкрай невигідних для громади міста умовах, призвело до втрат місцевого бюджету у значних розмірах.

«Надана балансоутримувачем та взята департаментом за основу для розрахунку стартового розміру орендної плати балансова вартість є несправедливою, оскільки у 21 раз менша від дійсної (ринкової) вартості, за яку об’єкт можна продати…», – йдеться у висновках комісії. Комісія також наголошує, що аукціон відносно оренди об’єкта було проведено між двома безпосередньо пов’язаними між собою особами у фактично позаконкурентний спосіб.

Додамо, що представники департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста із висновками комісії не погоджуються. Вони готуватимуть окрему думку щодо цієї ситуації. За словами директора департаменту Майї Гурської, виконуючи розрахунок стартового розміру орендної плати з користування об’єктом комунальної власності, вона керувалася виключно інформацією про балансову вартість, наданою директором балансоутримувача, і департамент, на її думку, був не в праві і не мав можливості будь-яким чином вплинути на дану ситуацію та змінити відомості про балансову вартість майна.

На думку комісії, наведена позиція Майї Гурської йде в розріз із нормами Положення про департамент.
Відтак комісія рекомендує:

  • директору КП «Кам’янець-Подільська міська друкарня» невідкладно ініціювати процес розірвання договору оренди;
  • міському голові вжити заходів з метою притягнення директора департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста до встановленої законом дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання посадових обов’язків;
  • міському голові надіслати висновки комісії разом із додатковими матеріалами до правоохоронних органів задля проведення належної перевірки усіх обставин справи; а також провести перевірку інших договорів оренди комунального майна, які укладалися вказаним департаментом.
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

95
7

Поділитися з друзями:

реклама