22 Червня 2017 | 10489

Сонцезахисні креми: особливості здорової засмаги

Не ставлю навіть риторичного питання, а одразу стверджую: від сонця захищатись треба! Його промінці для нашої шкіри як разючі лазери, котрі врізаються в дерму і роблять свої паскудні справи: руйнують колагенові волокна, еластин (то білки, що відповідають за еластичність та пружність структури тіла), пошкоджують ДНК-клітин. Результат – нові зморшки, пігментні плями, вироблення вільних радикалів (то теж така нечисть, яка може вести за ручку ракові пухлини).

Страшно? Не бійтесь – захищайтесь. Як? Використовуйте сонцезахисні креми. Впізнати на поличках магазинів їх можна за спецпозначкою на етикетці #SPF. Ця абревіатура розшифровується як сонцезахисний фактор. Поруч із нею має бути циферка (у мене на бутлику 30, але вона може коливатися від 6 до 50+). Її вже треба підбирати в індивідуальному порядку, відштовхуючись від примх вашої шкіри. Чим вище позначка, тим потужніший захист.

Якщо ви на сонці за лічені хвилини перетворюєтесь на запеченого рака, беріть SPF30 або й 50. Якщо ж ви «жаростійкі» і не збираєтесь довгий час перебувати під пекельним сонцем, вистачить і SPF15.

Із зашифровок залишились ще UVA та UVB. «А» – то довгохвильові А-промені їх ще називають променями старіння (від англ. «aging»). Проникають в глибокі шари шкіри, руйнують колаген і роблять нас поморщеними бабцями. І саме вони є канцерогенними та можуть спровокувати рак. «В» (від англ. «burning») – «пекучі» короткохвильові промені, котрі зачіпають лише верхній шар дерми. Саме вони роблять нас мулатками-шоколадками, але й обдаровують пігментними плямами. Тому краще перестрахуватися від обох.

Не думайте, що такі креми блокують вас від такої бажаної засмаги, вони лише здоровими дозами припідносять її вашому тілу. Про красеня на фото, більше можна дізнатися з новенького відео на моєму каналі, воно вже з годинку чекає на вас за активним посиланням у БІО. Будьте красунями і засмагайте здорово!

Ганна Смірнова-Рогожинська
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

7
0

Поділитися з друзями:

реклама