20 Жовтня, 2020 | 1848

Скандал навколо ТРЦ «Юність»: юристи відповідають на закиди політичних конкурентів

У розпал виборчої кампанії у Кам’янці-Подільському в епіцентрі скандалу опинився торгово-розважальний центр «Юність». Прискіплива увага до нього пов’язана в першу чергу з балотуванням до міської ради Сергія Самсонюка від партії «Слуга народу», який є директором ТОВ «Поділля Метал», що орендує зазначене приміщення.

Армії ботів та відверті фейки з боку політичних опонентів були покликані зіпсувати репутацію та перешкодити діяльності ТРЦ «Юність» в Кам’янці-Подільському.  Наявні борги, які мають й інші підприємства після  важкого періоду карантину, навмисно «збільшуються» в рази та тиражуються по сайтах-сміттярках та фейкових сторінках у соцмережах.

Розірвати оренду, припинити діяльність ТРЦ «Юність»? Через політичні баталії створити ще одне місце запустіння та занепаду, якими тепер є міський стадіон та головна вулиця міста Соборна? Така мета цієї політичної розправи?

Отож, юристи ТРЦ «Юність» вирішили надати аргументовані відповіді по основних закидах, які розповсюджуються в ході брудних політтехнологій.

Борг по орендній платі 1 млн 800 тисяч гривень: гра з цифрами чи хаос у міській раді

Василь Кобильник, голова Кам’янець-Подільської міської організації політичної партії «Європейська Солідарність» – палкий критик діяльності «Слуги народу» та особисто президента Володимира Зеленського, днями розповсюдив інформацію про те, що кінотеатр «Юність» має найбільший у місті борг по несплаті оренди, який становить 1 млн 800 тисяч гривень.

Як доказ, він продемонстрував інформаційну довідку надану керівником Департаменту економіки та інфраструктури міста Майєю Гурською, в якій цифри, здається, написані навмання та не відповідають тим, які вказані в рішеннях суду.

Перевірити це та ознайомитись з рішеннями може кожен бажаючий на сайті реєстру судових рішень, де вони є у відкритому доступі.

Для більшого цинізму чинний депутат зазначив, що через борг кінотеатру місто не може закупити обладнання для ПЛР-тестування та запропонував розірвати договір оренди.

Чомусь політик забув вказати, що з 2015 по 2019 рік орендарями ТРЦ «Юність» було сплачено 2 мільйони 138 тисяч  893 грн орендної плати, а Кам’янеччина лише у 2019 році отримала 1 мільйон 263 тис. грн надходжень в бюджет від сплати податків. Крім того, ТРЦ «Юність» – це ще й близько півсотні офіційних робочих місць. Але ж кому потрібен розвиток? Головне, прибрати політичних конкурентів.

Відповідь юристів та посилання на рішення суду

Станом на сьогодні існує два рішення Господарського суду Хмельницької області щодо заборгованості ТРЦ «Юність» по орендній платі. Загальна сума боргу згідно цих рішень становить 651 485 грн. Це легко перевірити, звернувшись до відкритих джерел.

У першому рішенні Господарського суду Хмельницької області від 24 грудня 2019 року йдеться про стягнення 147 329,76 грн. Зазначимо, що міська рада в цій судовій справі наполягала на стягненні 508 675,57 грн, але позов задовольнили частково, адже у представників міської ради не виявилось законних аргументів для стягнення всієї суми.

Проте цей борг не завадив міській владі 10 березня 2020 року продовжити договір оренди, адже за довгі роки співпраці підприємство зарекомендувало себе, як таке що завжди дотримується вимог законодавства.

З 16 березня по 27 серпня 2020 року ТРЦ «Юність» був зачинений у зв’язку з карантином.

Саме в цей час було прийнято друге рішення Господарського суду від 17 серпня 2020 року, в якому йдеться про стягнення ще 504 156,61 грн заборгованості по орендній платі.

До речі, в інформації, на яку посилається пан Кобильник, мова йде чомусь про 541 784,94 грн. Хоча, коли потрібно знищити політичного конкурента, на такі «дрібниці» ніхто не звертає увагу.

Отож повна сума боргу, згідно вище викладених судових рішень, становить 651 485 грн. Але аж  ніяк не 1 млн. 800 тис. грн, про що сьогодні заявляють у міській раді.

Проте численні боти у Facebook буквально аплодують такій політичній розправі під публікацією Кобильника. Для того щоб зрозуміти, що більшість коментарів належать саме ботам, достатньо просто подивитись на їх однотипні сторінки.

Зазначений борг поступово погашається, адже наші підприємства не мають можливості повноцінно працювати у зв’язку з пандемією, – зазначають в ТРЦ «Юність».

Добудова не здана в експлуатацію

Також опоненти Сергія Самсонюка зазначають, що в орендованому приміщенні зробили добудову, яка не здана в експлуатацію. В мережу виклали службову записку, датовану 2016 роком про начебто незаконну добудову третього поверху.

Відповідь юриста

Так, добудова не здана в експлуатацію, тому що дотепер будівля ТРЦ «Юність» знаходиться в стадії реконструкції, на проведення якої ТОВ «Поділля Метал» отримало всі дозвільні документи.

Після затвердження виконавчим комітетом в 2013 році проектно-кошторисної документації та отримання в Департаменті містобудування та архітектури Кам’янець-Подільської міської ради містобудівних умов, була відкрита декларація про початок будівельних робіт від 11.06.2014, яка є  чинною до кінця будівництва. До речі, проектно-кошторисна документація передбачає поетапне введення будівельних робіт з реконструкції в експлуатацію.

ТОВ «Поділля Метал» в 2019 році звернулось до Департаменту містобудування та архітектури Кам’янець-Подільської міської ради та Відділу Державного архітектурно-будівельного контролю Кам’янець-Подільської міської ради, щодо чинності отриманих містобудівних умов та декларації про початок будівельних робіт, та отримало чітку відповідь про законність своїх дій.

Між іншим, посадові особи діючої влади неодноразово відвідували наш розважальний заклад, святкували дні народження дітей та внуків, але питання про законність добудови, побудованої ще в 2019 році, виникло саме зараз.

Брудна гра міської ради та яка реальна площа ТРЦ «Юність»

Після погодження виконавчим комітетом Кам’янець-Подільської міської ради в 2013 році містобудівних умов та обмежень та надання в 2014 році дозволу на виконання ремонтних робіт, була оформлена декларація про початок виконання будівельних робіт від 11.06.2014 та розпочата реконструкція.

Початкова площа будівлі, яка була надана в оренду відповідно до договору від 2010 року, складала 3 550 кв.м. В процесі реконструкції загальна площа будівлі була збільшена 5 500 кв. м.

ТОВ «Поділля Метал» відповідно до вимог діючого законодавства замовило проміжний технічний паспорт, екземпляр якого також було надано власнику нежитлової будівлі – Кам’янець-Подільській міській раді.

Продовження договору оренди в 2015 році

Відповідно до умов укладеного між ТОВ «Поділля Метал» та Кам’янець-Подільською міською радою договору термін його дії встановлювався з 01.01.2010 по 31.12.2014.

Дія договору могла бути продовжена шляхом укладення нового договору або внесення  змін до діючого договору на підставі рішення сесії міської ради та письмової заяви ТОВ «Поділля Метал», яка подається за місяць до закінчення строку договору.

ТОВ «Поділля Метал» в листопаді 2014 звернулось до міської ради з пропозицією продовжити дію договору оренди на тих же умовах, на той же термін. Але не отримало будь-якої відповіді.

В лютому 2015 ТОВ «Поділля Метал» повторно звернулось до міської ради з цього питання та вважаючи відсутність заперечень з боку Орендодавця продовжувало використовувати нежитлове приміщення за призначенням, своєчасно сплачуючи орендну плату відповідно до рахунків, що надавав Департамент економіки та інфраструктури міста.

Але в травні 2015 року на адресу ТОВ «Поділля Метал» надійшла вимога про звільнення будівлі у зв’язку з відсутністю нового договору оренди. ТОВ «Поділля Метал» було вимушено звернутись за захистом свого права на оренду до Господарського суду та виграло цю справу.

Але «пригоди» ТРЦ «Юність» на цьому не закінчились. Начальник Департаменту економіки та інфраструктури міста Гурська М.Д. мала намір не виконувати зазначене рішення Господарського суду, відстоюючи незрозуміло чиї інтереси, але точно не Кам’янець-Подільської міської ради.

З цією метою вона ініціювала зміну конфігурації будівлі, а саме площі, збільшивши її з 3565,3 кв.м до 3799,2 кв.м. Було оголошено конкурс на виготовлення технічної документації, який профінансували з міського бюджету.

Звертаємо увагу читача, що для того, щоб виготовити технічну документацію для будівлі, де проводиться реконструкція, для проведення замірів площі мають бути залучені не тільки спеціалізована організація, а й проектант та представник відділу державного архітектурно-будівельного контролю.

На територію ТРЦ «Юність» для здійснення замірів так ніхто і не прийшов, але в порушення вимог діючого законодавства України, технічний паспорт з площею 3799, 2 кв. м було виготовлено.

Версія виконавчого комітету не витримує будь-якої критики, адже на їхню думку Департамент економіки та інфраструктури міста продав споруду, яка входила до складу ТРЦ «Юність», але за рахунок даного продажу дивним чином збільшилась площа з 3565,3 кв.м до 3799,2 кв. м.

Крім того, дану версію спростовують офіційні відповіді, які надійшли на запит ТОВ «Поділля Метал» від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

Додаткова угода до договору оренди підписана так і не була, ТОВ «Поділля Метал» не мало можливості повноцінно здійснювати господарську діяльність, адже питання оренди не було врегульовано та викликало занепокоєння у партнерів.

ТРЦ «Юність» – 2020 рік

Рішенням Господарського суду дію договору оренди було продовжено до 31.12.2019 року. Але, як і в 2015 році, продовження дії договору оренди не пройшло без непорозумінь та особистого втручання пані Гурської М.Д.

Як ми зазначили вище, на сьогодні  орендар за власні кошти створив 2 000 кв. м (було 3 565,3 кв.м – стало 5 500 кв. м.), які по суті є його власністю і ще в минулому році він мав можливість оформити право власності на новостворену площу. Проте сам  в 2019 році звернувся до місцевої влади з пропозицією продовжити дію договору оренди та має намір сплачувати орендну плату та всі податки.

Лист про продовження договору оренди залишився без відповіді.

Але в січні 2020 року начальник Департаменту економіки та інфраструктури міста Гурська М.Д., не дотримуючись вимог договору оренди, знаючи про триваючу реконструкцію та новий технічний паспорт, вирішила оголосити конкурс з метою проведення оцінки зазначеної будівлі, витрачаючи не лише час, а й кошти місцевого бюджету.

Оцінка проведена не була, адже незалежним оцінщиком був складений відповідний акт огляду об’єкта оцінки, в якому зазначено про неможливість її проведення у зв’язку з триваючою реконструкцією та наявністю значних розбіжностей в існуючих конфігураціях.

В березні 2020 угода про продовження договору оренди таки була підписана.

Для повноцінного розвитку міста у міській раді повинні припинити гратись з цифрами та дбати, в першу чергу, про інтереси громади та бізнесу, який наповнює її бюджет податками.

*******

Отож, як свідчать відповіді юристів та детальний аналіз документів, – розкручування фейків щодо діяльності ТРЦ «Юність» не що інше, як спроба залякати політичних конкурентів, які на цих виборах мають досить високі шанси пройти у міську раду.

Як бачимо, політики, які десятиліттями знаходяться при владі в Кам’янці-Подільському, роблять сьогодні усе, щоб втриматись на своїх посадах та зберегти всю повноту влади і безкарності.  На жаль, ми бачимо, до чого це призводить – місто з величезним потенціалом скотилось до статусу звичайнісінького райцентру. Тож не дозвольте себе обманути.

Час робити вибір, адже Кам’янець – це не лише мури і стіни, це кожен з нас.

Поділитися:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: