5 Січня 2018 | 879

Майстриня шоколадних смаколиків Тетяна Гуменюк: стандарти ЄС допоможуть обирати якісний шоколад

З 1 січня в Україні почали діяти нові вимоги до виробів з какао та шоколаду, що мають забезпечити дотримання європейських стандартів в галузі безпечності та якості продуктів харчування.

Про це повідомило Представництво ЄС в Україні на своїй сторінці у Facebook.

Відповідно до європейських вимог, шоколадом може називатися лише той продукт, який містить не менше 35% загальної кількості какао-продуктів.

В молочному шоколаді має бути понад 25% какао-продуктів та не менше 14% молочних продуктів. Білий шоколад має містити не менше 20% какао-масла та понад 14% молочних продуктів.

«На відміну від вимог національного стандарту України (ДСТУ), який є добровільним, європейські вимоги є обов’язковими для виконання», – підкреслюють в представництві.

У коментарі Vdalo.info майстриня з виготовлення шоколаду Тетяна Гуменюк розповіла, що відрізнити якісний шоколад від замінника дуже просто.

Кожен, хто хоч раз куштував справжній шоколад, вже ні з чим не сплутає його смак та аромат, – переконана майстриня.

Проте у Кам’янці любителі солоденького мають досить обмежений вибір якісного шоколаду, тому то й вважають смачними вироби з супермаркетів, в яких какао-бобами часто навіть «не пахне».

shokolad

Тетяна розповідає, що для виготовлення своїх смаколиків використовує якісний бельгійський шоколад марки Callebaut. В залежності від виду, кілограм такого шоколаду коштує від 300 грн. У чорному шоколаді, який використовує Тетяна, вміст какао-продуктів становить 54%, у молочному – 37%. Для начинок майстриня використовує натуральні вершки, домашні горіхи, чорнослив, сухофрукти.

В середньому вартість однієї цукерки з якісного шоколаду становить 10-12 грн., три плиточки шоколаду по 25 г кожна, можна придбати за 50 грн. Подарункова коробка шоколадних цукерок – від 100 грн.

shokolad2

Як бачимо, ціни досить доступні і не набагато відрізняються від магазинних, якщо порівнювати з  більш-менш якісним продуктом. Але ж це справжній бельгійський шоколад, який ні з чим не сплутаєш. Варто лише відкрити коробку, як його аромат наповнює оселю.

До речі, у шоколаді ручної роботи відсутні будь-які стабілізатори, штучні ароматизатори. Тому термін  зберігання, наприклад, цукерок – не більше 20 днів. А от звичайний шоколад може зберігатись набагато довше.

Сьогодні в Україні тільки починає формуватись попит на якісні шоколадні вироби ручної роботи. Тоді як, наприклад у Бельгії, в 100-тисячному місті Брюгге нараховується близько 50 шоколадних майстерень, – розповідає Тетяна, яка мріє аби і у Кам’янці з’явився такий спеціалізований заклад для справжніх шоколадоманів.

Тетяна Гуменюк переконана, що попит на якісний шоколад з’явиться тоді, коли українці почнуть з любов’ю та повагою ставитись до себе і не дозволятимуть дурити себе дешевими замінниками. Європейські вимоги – один з кроків на шляху до цього. Адже відтепер виробники більше не зможуть називати вишуканим, елітним словом «шоколад» суміш кокосових та пальмових олій і емульгаторів.

Фото зі сторінки Тетяни Гуменюк у Facebook

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

14
0

Поділитися з друзями:

реклама