1 Січня 2017 | 540

Що змінилось для українців вже з 1 січня

Вже з 1 січня на всіх нас чекає ряд важливих змін, про які варто знати.

Дорожчі цигарки

Так, згідно з поправками до Податкового кодексу, суттєво зростають акцизи на алкоголь і тютюнові вироби.

Таким чином, цигарки здорожчають уже 1 січня. Акцизи на тютюнові вироби збільшують одразу на 40%. За прогнозами експертів, це може підвищити ціну на пачку цигарок у середньому на 4-5 гривень.

Акцизний податок на алкогольні напої підвищується на 20%, на слабоалкогольні напої, пиво, сидр, перрі, кріплені та ігристі вина – на 12%, на коньяк – на 17%. Але діяти підвищення щодо підакцизного алкоголю почне з 1 березня.

Можливе здешевлення валюти

З 1 січня скасовується 2% збір на державне пенсійне страхування при купівлі готівкової валюти. На думку експертів, цей збір сприяв тому, що частина  ринку валюти пішла «в тінь», продаючи   валюту без чеків за меншою ціною.

Підвищення мінімальної зарплати

З 1 січня мінімальна заробітна плата в Україні має зрости вдвічі та становитеме 3200  гривень.

Від мінімальної заробітньої плати відв’язується розрахунок окладів чиновників (визначатимуться за прожитковим мінімумом). Мінімальна заробітна плата не буде розрахунковим принципом для нарахування штрафів.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата вчителя в Україні становитиме 5266 грн.

Дешевші ліки

З початку 2017 року в Україні мають здешевшати ліки, на які уряд запровадив регулювання цінової надбавки.

У постанові уряду йдеться про цілий перелік ліків на кілька сотень найменувань.

Зокрема, це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, астми, діабету. Ціна на них залежатиме від східноєвропейських аналогів. Крім того, на ці ліки запроваджується поняття «референтної ціни», яка залежатиме від вартості препаратів у п’яти країнах Європи: Польщі, Словаччині, Угорщині, Латвії та Чехії.

Стипендію отримуватимуть не всі

З 1 січня також зміниться система видачі студентських стипендій. Їх отримуватимуть студенти з найвищим рейтингом, а не всі, як раніше.

При цьому просту стипенію збільшують до 1100 гривень, а підвищену – до 1600.

ФОПи платитимуть більше

Вже з 1 січня окремі категорії ФОПів – друга та третя групи, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок у 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

При цьому перша група спрощенців має можливість платити половину мінімального страхового внеску в розмірі 352 грн на місяць.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: