3 Червня 2020 | 3533

Що відомо про перший день перебування Зеленського на Хмельниччині

Сьогодні, 3 червня,  розпочався робочий візит Володимира Зеленського на Хмельниччину. Президент відвідав село Давидківці Хмельницького району, де проінспектував будівництво дитячого садка, а також провів ряд зустрічей у Хмельницькому. Володимир Зеленський зустрівся з представниками бізнесу, відвідав лабораторію мікробіологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України, випив кави з мером міста та встиг поспілкуватись з пересічними хмельничанам під час прогулянки вулицею Проскурівською.

Встигнути за 5 років

У селі Давидківці глава держави нагадав про програму, згідно з якою в кожному регіоні передбачене будівництво п’яти шкіл, дитсадків та спорткомплексів. Водночас Президент висловив побажання: здати в експлуатацію всі навчальні заклади до першого вересня.

«Можливо, всі не будуть готові через коронавірус. Але в більшості своїй мають бути», – цитує Зеленського пресслужба  Офісу Президента. – Наша стратегія дуже проста: за ці п’ять років, які нам надав народ України і Бог, побудувати максимальну кількість таких інфраструктурно важливих об’єктів».

За інформацією пресслужби Офісу Президента, загальна вартість проєкту у Давидківцях становить понад 27 мільйонів гривень. Наразі будівля готова на 65%, і до першого вересня об’єкт здадуть в експлуатацію.

Про доплати медикам: «Все потрібно вручну перевіряти»

Під час відвідування лабораторії Володимир Зеленський поцікавився ситуацією з виплатою доплат до заробітних плат медикам, які борються з COVID-19.

Заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, який приїхав до Хмельницького разом з Президентом, проінформував, що гроші в казначействі на такі виплати є, і вже підписані відповідні кошториси. Незабаром медики отримають передбачені законом доплати.

«Ми повинні все перевіряти. Навіть коли гроші знайшли, вони не доходять до лікарів. І це по всій країні. Все треба вручну нам перевіряти з головним санітарним лікарем. Це неправильно. Треба точно знати, що гроші доходять», – зауважив Зеленський.

Журналістам зась

Зазначимо, що журналістів, окрім телевізійних каналів, для зустрічі з гарантом не акредитовували, тому медійникам довелось оперувати  лише коментарями учасників зустрічей та офіційними дописами пресслужби Офісу Президента. Також наші колеги вели пряму трансляцію з прогулянки Володимира Зеленського містом, яку пропонуємо переглянути.

На відео видно, що зустрітись з Президентом попри карантинні обмеження прийшло чимало людей.

Під час прогулянки Володимир Зеленський завітав в одну з кав’ярень, де провів зустріч з мером міста Олександром Симчишиним.

«Була абсолютно нормальна конструктивна розмова про ті об’єкти, які важливі для Хмельницького. Все, що мені хотілося президенту донести, я доніс. Якщо це буде мати конкретні фінансові вливання в ті об’єкти інфраструктури, про які йшла мова, буде чудово», – зазначив міський голова Хмельницького, коментуючи зустріч представникам ЗМІ.

Він пояснив, що мова йшла про Палац спорту, Хмельницький аеропорт, школу на Залізняка, 32 та будівництво сміттєпереробного заводу.

До речі, пересічним українцям уряд України забороняє відвідування закладів громадського харчування в приміщеннях до 5 червня. Дозволено працювати тільки літнім майданчикам, в тому числі під тентами. За одним столом дозволено перебувати не більш ніж чотирьом відвідувачам одночасно.

Разом із Зеленським за одним столиком були як мінімум ще п’ять чоловік, у тому числі перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов, голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет і мер Хмельницького Олександр Симчишин.

На що скаржились підприємці Хмельниччини

Підприємці розповіли Президентові про основні проблеми, з якими стикаються у своїй діяльності. Зокрема, вказували на труднощі з отриманням спецдозволів на користування надрами, підключенням до електромереж. Представники бізнесу закликали налагодити механізми кредитування за доступними ставками для експортерів.

Крім того, підприємці виступали за зменшення мит на імпорт сировини для виготовлення продукції на території України та допомогу у просуванні українського експорту і представленні вітчизняної продукції на світовому ринку.

Також бізнесмени вказували на несумлінну конкуренцію з боку «сірих» та «чорних» імпортерів, з якими важко конкурувати «білим» українським виробникам, які сплачують всі податки.

Що буде у Кам’янці-Подільському

У нашому місті Зеленський анонсував зустріч з туристичними операторами та авіакомпаніями, в ході якої презентують низку проектів, зокрема в галузі туризму, які можуть бути привабливими для інвестування.

За інформацією Vdalo.info зустріч пройде у Старій фортеці, а перед цим Президент прогуляється Старим містом.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

35
13

Поділитися з друзями:

реклама