9 Листопада 2022 | 2240

Що робити, якщо вашу вулицю перейменували: конкретні кроки

У Кам’янці-Подільському цілий ряд вулиць змінили свою назву. У міській раді пояснили, що потрібно робити мешканцям та юридичним особам у цьому випадку.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Так. Для внесення змін фізичній особі-підприємцю необхідно звернутися у будь-який ЦНАП та написати заяву. З собою необхідно мати також документ, що посвідчує особу. Послуга безкоштовна.

Юридичні особи можуть також змінити відомості безкоштовно (лише за заявою) за умови, що зміна назви вулиці не передбачає внесення змін до установчих документів (статут та ін.). В іншому випадку – зміни будуть вноситися за наступною процедурою (підготовка протоколу зборів/рішення засновника, статуту у новій редакції).

Установчі документи повинні бути нотаріально посвідченні. Адміністративний збір в такому випадку не сплачується.Не передбачено граничних строків для зміни відомостей, тому суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно зареєструвати зміни!

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Змінювати документи на право власності не потрібно. Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, є чинними у разі зміни назви вулиці, на якій вони розташовані, тому також немає необхідності вносити зміни до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Зміни будуть внесені після відчуження майна – продажу, дарування або передачі у спадок: тобто у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

У разі прийнятті рішення про зміну нумерації будинків, перейменування географічних об’єктів, населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, в порядку, встановленому законом, вносяться зміни до реєстру територіальної громади із збереженням попередніх даних про дату реєстрації або декларування місця проживання (перебування) з подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи та з подальшим внесенням до Єдиного державного демографічного реєстру.

За бажанням громадяни можуть отримати витяг з реєстру територіальної громади, звернувшись до відділу реєстрації місця проживання Департаменту правового супроводу та контролю Кам’янець-Подільської міської ради (каб.104 м-н Відродження,1), або скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія».

Перелік перейменованих вулиць та скверів.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
10

Поділитися з друзями:

реклама