19 Жовтня, 2020 | 2319

Що не так із реконструкцією стадіону та Чому владі цікавіше критикувати Ведернікова

Вже декілька років у Кам’янці-Подільському триває епопея щодо реконструкції міського стадіону ім. Г.А.Тонкочеєва.

У 2016 році був виготовлений кошторис на капітальний ремонт стадіону, а в 2017 проведено експертизу. Через два роки, у 2019-му, розпочалася реалізація програми. Процес реконструкції було розділено на декілька етапів. До кінця минулого року було здійснено перший: демонтаж старого покриття поля та доріжок, встановлення дренажної системи, системи автополиву.

Попри те, що ще у 2019 році громадські активісти та користувачі соцмереж вказували на те, що роботи проводять без належного технічного нагляду та професійних технологій, тільки у 2020 році було проведено коригування проєктно-кошторисної документації для другого етапу реконструкції.

Кошти вдалося віднайти у державному бюджеті, адже стадіон потрапив у програму президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Проєкт передбачає капітальний ремонт основних елементів спортивної споруди, укладання професійного кольорового покриття з каучукової крихти та бігових доріжок, облаштування газону футбольного поля з автоматичною системою поливу, а також секторів для метання дисків та молота, штовхання ядра, стрибків у довжину і потрійного стрибка, стрибків у висоту, метання спису та водні ями для бігу з перешкодами.

Як повідомляється у системі ProZorro, тендер на реконструкцію стадіону виграла київська ТОВ «Будремсервіс». Вартість своїх робіт вони оцінили у 11,2 млн грн. Пропозицію ТзОВ «Торгово-промислової компанії «Будспорт», яка запропонувала меншу на 400 тис. ціну, тендерний комітет відхилив.

Але минуло кілька місяців і стало очевидно, що виконати реконструкцію у зазначений строк навряд чи вийде. До того ж знову викликали підозри якість виконання робіт. Але міська влада, здається, не помічала порушень та відставання від графіку. Натомість різко реагувала на будь-яку критику будівництва.

«Вагомий для міста проєкт – це не та тема, де потрібно вишукувати негатив. У якому б світлі різні активісти чи політичні сили її не висвітлювали, на ділі – стадіон будується. І це велика спільна справа для Кам’янця, який має рухатися вперед!», – емоційно заявляли у пресслужбі міської ради.

Натомість на зауваження по суті, зокрема, щодо того, що підрядника ніхто не контролює, міська влада не бажає відповідати публічно. «Стадіон будується», «Все згідно закону», «Це важливий проєкт», «Критиканство – це популізм» – ось головні меседжі влади на усі звинувачення активістів та опозиційних політиків. Головним об’єктом критики у владних кабінетах став кандидат на посаду міського голови Кам’янця Сергій Ведерніков.

Адже, якщо ще перед виборами чинна місцева влада намагалася піаритися на темі реконструкції стадіону, то після критики Ведернікова змінила риторику і почала «переводити стрілки». Саме після публічного звернення Ведернікова у «Білій хаті» вирішили зробити все, щоб очорнити та зменшити рівень підтримки кандидата від «Слуги народу».

Щоправда, теза про «стадіон будується» з кожним днем ставала все менш актуальною. Адже час іде, а будівельні роботи явно забуксували.

«Підрядник – це фірма, яка професійно займається реконструкціями стадіонів. До кінця року футбольне поле і частина бігових доріжок будуть зроблені…Назад дороги вже немає. В середині жовтня трава буде постелена», – запевняє у середині вересні заступник міського голови Вадим Савчук, який де-факто курує процес реконструкції стадіону.

Як видно на фото від 19 жовтня , про вкладання трави мова навіть близько не йде.

Щоправда, таке суттєве відставання від графіку зовсім не бентежить Савчука і Ко: міська влада вчасно перерахувала підряднику аванс «за виконані роботи», інші частини мали б згодом переводитися, якби виконавець надав акти виконаних робіт. Їх у відкритому доступі досі ще ніхто не побачив.

Нещодавно питання скандальної реконструкції стадіону знову підняв на новий рівень кандидат на посаду Кам’янець-Подільського міського голови від партії «Слуга народу» Сергій Ведерніков.

«Я б хотів подивитися, хто із наших можновладців хотів би, щоб так будували у нього вдома. Ніхто їх (будівельників, – ред.) не контролює, незрозуміло, що за люди працюють. Вони навіть не можуть за три місяці освоїти ті кошти, що їм виділили», – емоційно заявив у відеозверненні Сергій Ведерніков.

Кандидат на посаду мера Кам’янця вказав, що «нашій владі байдужа доля нашого стадіону».

«Вони під занавіс своєї каденції вирішили підсунути нам свиню», – додав Ведерніков.

«Майте совість! Досить паплюжити наше місто. Досить паплюжити наше життя. Дайте нам нормально працювати, нормально жити. Не заважайте нам. Повірте, ми знаємо, як зробити наше місто чудовим, комфортним, зручним для життя. Не вмієте – відійдіть. Дайте іншим побудувати нормальне місто», – резюмував у зверненні до депутатів та міського голови Сергій Ведерніков.

У відповідь Вадим Савчук, який на виборах балотується до міської ради та відкрито підтримує Володимира Мельниченка – одного із конкурентів Сергія Ведернікова, заявив, що «стадіон будується, хоч і повільно». За його словами, «все з часом буде».

Але час цей невпинно йде, кошти не освоюються, будівельні роботи гальмуються, а влада замість того, щоб відповідати на зауваження, займається тим, щоб дискредитувати кандидата з високим рейтингом на посаду мера Кам’янця-Подільського   – Сергія Ведернікова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: