10 Жовтня 2019 | 1275

Село Демшин на Кам’янеччині – місце подій документального фільму Дмитра Глухенького

19 жовтня у Кам’янці-Подільському відбудеться допрем’єрний показ документальної стрічки «Той, хто дні стер» відомого режисера Дмитра Глухенького, основні події якої відбувались у селі Демшин, Кам’янець-Подільського району.

Головний герой Григорій Павленко – кінематографіст-аматор, ветеран ІІ світової, який знімав життя села і, створивши музей,  беріг пам’ять про полеглих односельчан. Він так і не дізнався про долю свого правнука Сашка, який пішов воювати в російсько-українському протистоянні.

Події фільму відбуваються у подільському селі Демшин, яке розташувалось поблизу дивовижного за своєю красою Дністровського каньйону.

«Той, хто дні стер» – це фільм про забуття і пам’ять. Коли люди забувають минулу війну – отримують нову.  Стрічка знімалась 10 років і є відчайдушною спробою вирвати хоч зернинку пам’яті у того, хто дні стер…

Одного разу мені випала робота для адміністрації Кам’янець-Подільського району і я залюбки поїхав знайомитися з дивовижним Поділлям. Ми заїхали в село Демшин знімати місцевий музей. Нас зустрів дідусь з добрими очима і почав проводити екскурсію. Все було прогнозовано, аж поки дід не відкрив таємні двері. «А це моя кіностудія», – сказав Григорій Іванович, а в мене відвисла щелепа від побаченого. Там були гори кіноплівок, камер, проекторів, фотонегативів.
Ми домовилися, що я ще якось заїду, ми подивимось та перезнімемо пару його фільмів. Так почалася історія довжиною у 10 років, – розповідає режисер Дмитро Глухенький.

У 2011 році була змонтована перша версія фільму, яка була продемонстрована 9 травня в музеї  села Демшин для тоді ще живих героїв стрічки. На широкий загал фільм тоді не вийшов, оскільки було прийнято рішення продовжувати зйомки.

Дозйомка фільму і фінальний монтаж проходили за підтримки Українського культурного фонду.

Показ стрічки відбудеться 19 жовтня у конференц-залі готелю «7 Днів» о 19:00.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

50
0

Поділитися з друзями:

реклама