19 Серпня 2020 | 74

Самостійна покупка житла в Луцьку

На вторинному ринку нерухомості Луцьку перед ріелтерами та звичайними жителями України відкриваються нові можливості. Це відмінний шанс за помірну ціну купити квартиру пересічному споживачеві. Однак угоди з нерухомістю завжди супроводжуються певними ризиками. Особливо якщо покупець відмовляється від допомоги агентства нерухомості. Хоча це не означає що не можна стати власником житла самостійно. Головне розбиратися у всіх етапах дорогої угоди.

Особливості вторинного ринку

Вторинний ринок нерухомості України дозволяє покупцеві розраховувати на наступні переваги:

  • Великий розкид цін. На первинному ринку забудовники дотримуються однакового ціноутворення. Вторинний ринок пропонує більше можливостей особливо якщо квартира продається терміново.
  • Можливість швидкого переселення. Купивши квартиру у власника, не потрібно чекати закінчення будівництва новобудови. Вибираючи варіант з готовим ремонтом переїхати можна відразу після підписання документів.
  • Варіанти в різних районах Луцька. Якщо новобудови в основному з’являються на околиці міста, то вторинну житлоплощу можна купити в будь-якому мікрорайоні.

Це основні аргументи на користь покупки вторинної квартири. Природно, кожен має власні мотиви, але більшість покупців орієнтується на вище розглянуті переваги.

Пошуки претендентів на покупку

Попередній етап можна виконати дистанційно. Сайт нерухомості DOM.RIA пропонує перевірену базу квартир Луцька доступну українцям з усіх регіонів. Це має на увазі що кожен об’єкт перевірений інспектором. Останній особисто відвідував житло для перевірки документів і фільмування житлових приміщень камерою з панорамним об’єктивом. Після запуску програми перевіреного житла DOM.RIA став №1 серед конкурентів на українському ринку нерухомості. Тут користувачів чекає тільки свіжа і перевірена інформація.

Розібравшись з відповідним місцем розташування, будинку можна приступати до огляду. Починати знайомство з майбутнім місцем проживання потрібно з мікрорайону. Важливо перевірити наявність магазинів, аптек та інших об’єктів інфраструктури. Покупцеві належить вивчення різних варіантів і вибір квартир що найбільш підходять. Роблячи все самостійно людина особисто перевіряє переваги та недоліки кожного варіанта. Вона отримує неоціненний досвід роботи на ринку нерухомості.

Юридична перевірка житлоплощі

Купуючи житло важливо перевірити документацію. Серед значущих паперів варто виділити:

  • Документ, що підтверджує законність виникнення майнових прав. Після 2016 року це виписка з Єдиного реєстру.
  • Домову книгу з усіма прописаними у квартирі. Увагу варто приділити неповнолітнім і недієздатним особам.
  • Платіжки, що підтверджують оплату комунальних послуг. Наявні борги перейдуть разом з квартирою до нового власника.
  • Паспорт продавця нерухомості.

Краще співпрацювати безпосередньо з власником нерухомості. Навіть якщо у продавця є генеральна довіреність на продаж житла від угоди краще відмовитися. Це улюблений спосіб шахраїв уникнути відповідальності. Бажано щоб до підписання договору всі мешканці виписалися з квартири. Неповнолітні діти повинні прописатися за новим місцем проживання.

Взаєморозрахунки між сторонами угоди

Передача грошей повинна проходити після реєстрації угоди. При цьому покупець і продавець за домовленістю можуть використовувати такі способи:

  • оплату готівкою;
  • банківський переказ;
  • оренду банківського осередку.

Від першого способу краще відмовитися. Це приваблює любителів легкої наживи та податкові служби. При передачі готівки важливо отримати розписку від продавця. Це гарантія того, що попередній власник житла не буде оскаржувати угоду в суді.

Чи безпечно використовувати переказ на банківський рахунок колишнього власника житлоплощі. Відсутність готівки не приваблює аферистів. Також передача грошей буде зафіксована в банку що є додатковим підтвердженням взаєморозрахунків між сторонами угоди.

Укладаючи угоду, самостійно потрібно уважно перевірити документацію, що подається в реєстраційну палату. Будь-які помилки в договорі або заповненні інших документів є законним приводом визнання угоди недійсною.

Переваги самостійної покупки житла

Крім економії на послугах ріелтора самостійна покупка вторинного житла має ряд переваг. Насамперед покупець особисто контролює кожен етап угоди. Він самостійно веде переговори, і виявляє недоліки житлоплощі. Часто посередники з метою отримати гонорар пропускають серйозні дефекти квартири.

Також покупець може особисто торгуватися з продавцем. Розташувавши останнього до довірчих відносин, можна знизити вартість більш ніж на 10%. Ріелтор, прибуток якого залежить від вартості житла, навряд чи буде торгуватися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: