3 Грудня 2017 | 1423

Розшукують людей, що вижили в Кам’янець-Подільському гетто

Центр Симона Візенталя продовжує пошуки людей, які вижили в гетто Кам’янця-Подільського та Житомира, а також під час розстрілів у Бабиному Яру.

Тих, хто вижив, просять свідчити на суді проти виявлених нещодавно у Німеччині нацистів.

Як повідомляє проект «Єврейські новини» з посиланням на Ynet, у Кам’янець-Подільське гетто депортували тисячі євреїв з Угорщини. 26-28 серпня 1941 року тут розстріляли більше 23 тисяч людей – це була одна з найбільш масових нацистських «акцій» на території України.

Центр Симона Візенталя також шукає тих, хто вижив при розстрілах у Бабиному Яру.

Як повідомляє видання, у кінці вересня влада Німеччини знайшли двох чоловіків 94 і 95 років, які, ймовірно, брали участь у різанині. Вони підтвердили, що їх імена значилися в списках СС, але заперечують безпосередню участь в злочинах.

Дані про цих чоловіках Центр Візенталя передав німецькій владі ще в 2014 році. Лише після того, як глава центру Ефраїм Зурофф задіяв в пошуку злочинців телевізійні канали, їх вдалося виявити. Їм досі не висунули звинувачення.

Центр Візенталя вирахував імена 80 осіб, які брали участь у різанині в Бабиному Яру, і, ймовірно, живі донині.

29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру в Києві нацисти розстріляли близько 34 тисяч євреїв. Розстріли проводилися і пізніше – тут загинуло, за різними оцінками, від 70 до 150 тисяч осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: