16 Листопада 2017 | 3105

Робили, що хотіли: у Кам’янці виявлено кричущі порушення у роботі комунальної стоматполіклініки

В результаті перевірки роботи  комунального підприємства «Кам’янець-Подільська міська стоматологічна поліклініка» було виявлено ряд кричущих порушень.

Збільшення зарплати без змін у контракті, 100% премія головному лікарю збиткового підприємства, три акти виконаних робіт на майже тисячу гривень, а в реальності – лише консультація пацієнта з пільгової категорії, відсутність норм списання лікарських препаратів – ось лише декі моменти з робочих «буднів» міської стоматполіклініки згідно висновків перевірки.

Відповідальні за комунальне підприємство на період перевірки – головний лікар Антон Паканич та головний бухгалтер підприємства.

На 45 позачерговій сесії міської ради директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська ознайомила присутніх зі змістом довідки, яка була складена в ході перевірки.

За даними підприємства дохід за перше півріччя склав у сумі 2 803 і 892 грн, витрати – 3  087 700грн. Тобто за даними підприємства його збитки склали – 283 808 грн.

В ході перевірки з’ясувалось, що дохід підприємства становив 2 811 962 грн, підтверджені витрати  –  2 958 305 грн. Тобто сума збитків –  146 343 грн, що на 137 465 грн менше, ніж про це звітували на підприємстві.

До складу доходів увійшли:

  • 806 414 грн – за програмою відшкодування з міського бюджету за пільгові категорії населення.
  • 1 885 400 грн – власні кошти за надання платних послуг.
  • 97 300 грн – кошти, виділені територіальним центром «Турбота» на зубопротезування соціально незахищених громадян.
  • 8 900 грн – відшкодовано департаментом соціального захисту населення на зубопротезування громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.

Але про те, чи отримали пацієнти пільгових категорій послуги, на які були виділені кошти, та чому стоматологічна поліклініка у Камянці-Подільському збиткова, можна судити з результатів перевірки.

Ось лише деякі з них:

  • Виявлено порушення ведення обліку з придбання і оприбуткування медичних препаратів, а також їх оформлення. Не від всіх постачальників були надані документи, які підтверджували якість лікарських засобів, медичних препаратів та інструментів. Відсутні паспорти якості медикаментів.
  • Відсутні записи щодо підтвердження статусу приватного підприємця у осіб, в яких були придбані лікарські засоби.
  • Не виписувались внутрішні накладні з переліком медикаментів та відповідними підписами.
  • Не складались та не подавались звіти про надходження та видачу використаних лікарських засобів.
  • Норми по списанню матеріалів на підприємстві не були розроблені та затверджені.
  • Облік актів виконаних робіт фактично не вівся.

Згідно контракту, оклад головного лікаря був передбачений у розмірі  4 657 грн. Але з березня 2017 року без жодних змін у контракті головний лікар почав отримувати зарплату 5 136 грн.

Крім того, на підприємстві, яке є збитковим, головному лікарю нараховувалась 100% премія щомісяця. Також премії отримували головний бухгалтер та заступник головного лікаря.

4 працівника, які були звільнені з підприємства, а потім поновлені, отримували заробітну плату за період, коли фактично не працювали.

Під час перевірки було виявлено, що лікарі виписували по два пільгові талони на пацієнта. Облік виписаних платних та пільгових талонів вівся з численними порушеннями.

Ось лише один випадок, який наводить Майя Гурська:

Лікар приймає пацієнтку, яка постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно оформлено та включено до відшкодування три акти виконаних робіт, в той час як у картці пацієнтки за цей період є лише один запис про консультацію з метою протезування. 962 грн – сума безпідставно включених коштів на відшкодування.

Як зазначила Майя Дмитрівна, матеріали перевірки були передані до правоохоронних органів. Тож слідкуємо за подальшим перебігом подій.

Як повідомляло Vdalo.info, після корупційного скандалу контракт з головним лікарем комунального підприємства «Кам’янець-Подільська міська стоматологічна поліклініка» Антоном Паканичем  було припинено.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

18
11

Поділитися з друзями:

реклама