5 Жовтня, 2022 | 164
PR

Ремонт у кухні: все, що варто врахувати

Кухня — одне з основних приміщень у будинку. Тут відбувається не лише процес приготування їжі, а й сімейні та дружні зустрічі, теплі сніданки, обіди та вечері. Тому необхідно зробити її такою, щоб в ній було затишно, зручно та функціонально. Що врахувати під час виконання ремонту, розповімо нижче.

Планування — перший етап

У першу чергу необхідно визначитися, які функції виконуватиме кухня окрім того, що на ній відбуватиметься приготування їжі. Якщо це невелика кімната, яка межує з вітальнею й додатково слугуватиме кабінетом, слід врахувати й місце для роботи або відпочинку. 

Ще на етапі планування продумуємо, де стоятиме та чи інша техніка, розташовуватимуться обідній стіл, світильники. Ретельне планування допомагає уникнути грубих помилок, які згодом можуть вимагати серйозних переробок.

Порада: якщо сумніваєтесь у своїх здібностях, найміть дизайнера. Врахуйте, що зараз необов’язково замовляти повний пакет робіт. Деякі досвідчені фахівці пропонують послугу лише візуалізації або лише креслень.

Відтінки важливі

Для невеликого приміщення краще вибирати світлі пастельні відтінки. Нехай вони служить фоном, а в якості яскравих акцентів розмістіть деякі деталі: горщик з квіткою, надпис на стіні, подушки на стільці.

Найбільш пасуватимуть білий, теплий сірий, теплий молочний, бежевий. На їхньому фоні будь-які контрастні кольори виглядають дуже органічно.

До речі, не забувайте про основне правило підбору кольору: для кімнат, що виходять на південну та західну сторону, краще вибирати відтінки холодної гами. А ось для приміщень із вікнами на східну та північну — теплі кольори.

Вбудована техніка вирішує багато завдань

Вбудована техніка допоможе водночас вирішити кілька проблем:

  • візуально подовжити чи розширити приміщення;
  • зробити кухню більш функціональною;
  • уникнути ліній та стиків, які візуально ріжуть простір;
  • зробити прибирання в кухні більш швидким і легким за рахунок того, що в щілини не потраплятиме їжа.

І це лише мала частина можливостей. Із вбудованої техніки можна придбати холодильник, варильну панель, мийку, посудомийну машину, духову шафу. Примітно, що вибираючи варильну панель, ви можете пограти з її формою, розмірами та кількістю конфорок, таким чином суттєво заощадить простір невеликої кухні.

Використовуйте вертикальний простір

У маленькій кухні важливий кожен квадратний сантиметр. Тому потрібно використовувати й вертикальні площини. Кухонні шафи можна робити під стелю, щоб візуально вирівняти картинку та уникнути горизонтальних ріжучих ліній. До того ж, у таку шафу більше поміститься кухонного начиння.

Там, де шафки недоречні, можна розташувати кілька широких поличок. На них відмінно розмістяться пляшечки та баночки зі спеціями, оліями, чаєм та кавою.

Придивіться до вікон

По-перше, віконний простір — ще один шанс раціонально використати площу кухні. Так, замість підвіконня можна змонтувати стільницю, яка буде або робочою поверхнею, або обідньою зоною. Тут же можна розмістити ноутбук, якщо кухня виконуватиме роль кабінету.

Використовуючи такі поради, ви однозначно зможете перетворити свою кухню на краще і зробити її, як з картинки в модному журналі.

Поділитися: