20 Травня 2019 | 425

Реконструкція XVIII століття – нова родзинка туристичного Кам’янця-Подільського

Вперше в Україні у Кам’янці-Подільському відтворили події XVIII століття в рамках фестивалю «Тріумфальна арка».

З цим періодом наше місто пов’язує кілька важливих подій. Мова йде про приїзд короля Станіслава Августа, який супроводжувався тижневими гуляннями, феєрверками, святковою ілюмінацією, а також спорудженням на його честь Тріумфальної арки біля Кафедрального костелу святих апостолів Петра і Павла.

Також кам’янчани з гордістю згадують запуск першої повітряної кулі, яка була виготовлена у 1784 році за наказом коменданта фортеці Яна де Вітте.

І якщо здійснити реконструкцію польоту повітряної кулі не вдалось через негоду, то побачити залогу Кам’янецького замку XVIII століття, а також вишукано вбрану аристократію та впливових міщан Європи все ж таки вийшло.

«Збій у матриці», «відкриття порталу у минуле», – так описували кам’янчани та гості міста зустрічі з польськими реконструкторами, які долучились до фестивалю та допомогли створити його унікальну атмосферу. Дами у елегантних сукнях та військові у яскравих мундирах невимушено гуляли вулицями Кам’янця-Подільського, смакували кавою у місцевих закладах, та, здавалось, цілком комфортно почували себе на перетині епох.

 

Тема XVIII століття та її втілення польськими реконструкторами мене відверто здивували. Раніше в Україні такого не було, але сподіваємось, відтепер обов’язково буде, – розповів директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, відомий в Україні та закордоном реконструктор Олександр Заремба. – Здивував, в першу чергу, рівень реконструкції, костюми учасників. З’явилось бажання більш детально вивчати цю тему, адже вона напряму пов’язана з важливими подіями в історії Кам’янця-Подільського.

Олександр Заремба також нагадав, що у XVIII столітті міщани виконували в обороні Кам’янця-Подільського майже ту саму роль, що й солдати. Вони навіть жалілись, що солдати отримують за це кошти, а міщани за ту саму роботу – ні. Тому в плані реконструкції це дуже зручно, адже один і той самий костюм може бути актуальним і для реконструкції військових подій, і для відтворення світського життя того періоду.

Яскраві світлини та позитивні відгуки учасників цьогорічного фестивалю дозволяють сподіватись на розвиток теми XVIII століття в Кам’янці-Подільському.  І разом з тим висвітлення нових сторінок в історії нашого міста. Адже в цьому і полягає головна місія подібних заходів.

А куля, яку не вдалось запустити через зливу, обов’язково підніметься в небо.

Як тільки встановиться погода ми спробуємо це зробити спершу для себе, а згодом, сподіваємось, це стане яскравим елементом різних заходів, – пообіцяв Олександр Заремба.

Фото: Клавдія Шушкевич

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

9
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: