5 Грудня 2019 | 595

Рейтинг доступності для маломобільних людей: результати Кам’янця-Подільського

Упродовж декількох місяців активісти ініціативи «Доступно.UA» інспектували українські міста на доступність для маломобільних людей. На Хмельниччині під «перевірку» потрапив Кам’янець-Подільський. Волонтери проєкту побували там у жовтні.

Як проходила перевірка, яке місце Кам’янець-Подільський посів у рейтингу прозорості та чим запам’ятався виданню «Є» розповів співзасновник ініціативи Дмитро Щебетюк.

Сам Дмитро, до речі, родом з Кам’янця-Подільського, але запевняє, що це не вплинуло на результат перевірки.

«Кам’янець-Подільський потрапив в рейтинг з кількох причин. По-перше, ми обирали міста з населенням від 100 до 250 тисяч осіб. По-друге, намагались обирати міста де проєкт «Доступно.UA» раніше не був. І ще, окрім того, що Кам’янець гарне місто, я звідти родом – це теж спонукало його перевірити», – розповідає Дмитро Щербатюк.

Додає, що методологія перевірок складена таким чином, що там не може бути суб’єктивних моментів. Вона в більшості базується на діючих державних будівельних нормах. У процесі оцінки міст активісти перевіряли безбар’єрність вулиць, доступність аптек, закладів харчування, банківських та поштових відділень, транспорту та багато інших факторів.

Зокрема у Кам’янці-Подільському активісти перевірили 25 аптек, з них 2 виявились доступними для маломобільних людей та сім частково доступних. Згідно з державними будівельними нормами, аптеки не мають права працювати, якщо вони є недоступними для маломобільних груп населення. Проте, за словами активіста, більшість аптек ігнорують цю норму.

Також перевірка торкнулась перехресть, переходів та тротуарів. Основні критерії їхньої доступності: наявність тактильної плитки та нормативність її встановлення, наявність нормативного пониження бордюрної плити, кут його нахилу та відсутність додаткових бар’єрів. У Кам’янці-Подільському перевірили всі перехрестя та переходи у радіусі 500 метрів від центральної точки міста, оскільки це найбільш показово.

«Поза рейтингом мене засмутило Старе місто і те що Кам’янець втрачає багато туристичних можливостей і вже далеко позаду Львова, хоча в свій час вони були на рівні. Старе місто досі не відбудоване і занедбане, туди мало хто потрапляє. Всі знають про Кам’янець лише про місто де є фортеця і ще максимум про каньйон. А про те, що є Старе місто з цікавими історичними вуличками навряд хтось чув», – розповідає Дмитро.

В межах рейтингу активістів відмітили, що в місті досить важко пересуватися на візку.

«В частині Старого міста майже немає переходів, багато високих бордюрів та й тротуари в жахливому стані. Тільки користуючись з того, що місто не густо заселене можна пересуватись дорогою бо тротуарами майже неможливо. В центрі трішки краще, але зовсім немає тактильної плитки та звукових сигналів для незрячих людей», – коментує Дмитро Щебетюк.

Окрім того, перевірку пройшли об’єкти громадського користування. Зокрема центральний залізничний вокзал набрав 2 з можливих 20 балів, це один з найгірших результатів. Центральний автовокзал набрав 9,5 з 20 балів, він найбільш відповідає нормам серед перевірених міст. А от центральна міська лікарня набрала 1 бал, міська рада набрала 3,5 та ЦНАП – 3 з можливих 20 балів.  За всі перевірені локації та об’єкти інфраструктури Кам’янець-Подільський міг набрати 3446 балів, натомість отримав 755,5 – тобто 21,92 відсотка.

Так з шести перевірених міст Кам’янець-Подільський у рейтингу посів третє місце з показником виконання вимог у 21,92 відсотка, поступившись Івано-Франківську – 22,92 відсотка та Вінниці – 23,58 відсотка. Проте випередивши Тернопіль – 17,55 відсотка, Херсон – 12,41 та Миколаїв – 11,91.

За задумом, активістів результати перевірки з рекомендаціями будуть відправлені міській владі кожного міста, яке потрапило у рейтинг.

За три роки проєкт має охопити 50 міст України, де буде відстежуватися динаміка змін.

Фото: Є

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: