19 Січня 2017 | 1018

Правда і міфи про святу воду і купання на Водохреща

Щоб зрозуміти, яке місце в житті християнина займає свята вода, можна просто поцікавитися грецьким перекладом цього слова. «Агіасма» українською – «святиня». Саме як святиню і сприймає її православний віруючий. Традиційно свята вода супроводжує християнина з моменту хрещення, коли його тричі опускають в купіль. Тим самим з нього змиваються гріхи, і він народжується в нове життя – життя у Христі.
Купання на Водохреща: що може бути поганого?
Багато людей сприймають купання як магічний ритуал. Найчастіше людині хочеться позбутися від гріхів, негараздів або хвороб одним махом. І занурення в ополонку – дуже зручна для цього річ. Не потрібно аналізувати своє життя, не потрібно згоряти від сорому на сповіді, не потрібно виправлятися. Зате можна пірнути – і виринути здоровим або щасливим. Неначе даються Господом блага за завзятість і відчайдушність молодецьку. Ну, а потім – знову в звичне життя, до наступного Водохреща.
До того ж нерідко купання проходять неблагочестиво. Якщо подивитися на більшість фотографій з купань – як це виглядає? Чоловіки в трусах, жінки в відкритих купальниках стрибають в хрестоподібно вирубану ополонку. Нерідко після цього зігріваються горілочкою, закушують. І де тут благочестя?
Купання на Водохреща – це тільки традиція, як млинці на Масляну. Якщо дуже хочеться і здоров’я дозволяє – пірнайте. Але якщо ви цього не зробите – нічого поганого в наступному році з цієї причини з вами не трапиться.
А якщо ви в це свято підете в храм, та до того ж приймете Причастя – ось тоді дійсно трапиться з вами може трапитись чудо, більше якого нічого на цьому світі не може бути.

Що категорично не потрібно робити на Водохреща
– Гадати і використовувати для цього святу воду;
– Вірити, що в ніч з 18 на 19 січня вся вода у всіх джерелах і навіть кранах стає святою; що вода, набрана з джерела о 12 годині ночі – сама «особлива» вода;
– Йти по воду (до церкви або на джерела) вночі;
– Ставити опівночі воду в чашці або глибокій тарілці і чекати, коли вона почне «колихатися і тремтіти». Якщо таке, не дай Бог, трапиться – не потрібно йти на вулицю, дивитися в небо і згадувати бажання. Потрібно йти до церкви і розповідати про свої «подвиги» священику. Він скаже, що робити далі;
– Вірити, що опівночі вода в річці зупиняється і навіть починає текти в іншу сторону, і тим більше – що це можуть бачити далеко не всі, а тільки гідні, обрані, праведні і т.д .;
– Для зцілення від хвороб приймати ванни зі святою водою;
– Якщо свята вода зіпсувалася (позеленіла або з’явився запах), вважати, що: а) батюшка погано молився; б) вас чекають біди / хвороби; в) вода «не освятилися»; г) її можна вилити в унітаз. Священики в таких випадках рекомендують використовувати воду для окроплення житла, автомобіля або речей. Можна полити цією водою кімнатні рослини. Божа благодать нікуди не дівається, одного разу давши, Господь її не забирає назад. Це потрібно пам’ятати.

Інформація взята із сайту Української православної церкви

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

11
0

Поділитися з друзями:

реклама