18 Серпня 2017 | 298

«Податкові» шахраї вимагають гроші у підприємців Хмельниччини

У Хмельницькій області  активізувались телефонні шахраї, які, представляючись керівниками Головного управління ДФС та державних податкових інспекцій, вимагають у посадових осіб суб’єктів господарської діяльності кошти за непроведення перевірки фінансової діяльності суб’єктів господарювання, або за здійснення інших неправомірних дій.

Про це повідомляє прес-служба ДФС у Хмельницькій області.

При цьому аферисти пропонують представникам бізнесу перерахувати гроші на картковий рахунок «ПриватБанку». У разі невиконання зазначених вимог погрожують «великими проблемами» та перевірками.

Важливо знати, що право на проведення документальної планової або позапланової перевірки діяльності суб’єктів господарювання надається лише у випадках, коли платнику до початку перевірки вручено у встановленому порядку копію наказу про проведення перевірки (порядок проведення документальних планових перевірок визначено ст. 77 Податкового кодексу України, порядок проведення документальних позапланових перевірок визначено ст.78 ПКУ).

Для проведення фактичної перевірки посадові особи контролюючого органу повинні пред’явити направлення на проведення такої перевірки з підписом керівника та скріплене печаткою, копію наказу для проведення перевірки також з підписом керівника та скріплене печаткою, а також службові посвідчення, які зазначені в направленні на проведення перевірки (ст. 81 ПКУ).

Загалом такі кримінальні авантюри щодо перерахування коштів за «послуги», мають певне психологічне забарвлення і розраховані на довірливих співрозмовників. З іншого боку за такого роду шахрайські дії передбачена кримінальна відповідальність.

Тож у разі отримання інформації про вчинення протиправних дій під виглядом працівників органів фіскальної служби або нібито від їх імені, потрібно звертатись до правоохоронних органів, або до відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Хмельницькій області.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

1
1

Поділитися з друзями:

реклама