9 Листопада 2022 | 2499

Пішов з життя відомий історик, краєзнавець Лев Баженов

На 77 році життя пішов у вічність український історик, професор, академік Української академії історичних наук (УАІН), директор Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України, член правління Національної спілки краєзнавців України Лев Васильович Баженов.

Про це йдеться на сторінці Студентського самоврядування Історичного факультету К-ПНУ ім. І. Огієнка.

За десятки років плідної викладацької діяльності він вивчив сотні вчителів історії, правознавства, краєзнавців та археологів.

На 1 січня 2015 р. опублікував понад 400 наукових робіт, в т.ч. і за кордоном. Наукові інтереси були пов’язані з історичним краєзнавством України, рідним краєм- Поділлям, історією та історіографією Польщі та України XIX – початку XXI ст., українсько-польськими відносинами, науковою біографістикою, мав наукову школу з дослідження регіональної історії Правобережної України.

Був ініціатором 36 міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій і симпозіумів, брав участь у проведенні 28 подібних форумів. Виступав з доповідями на 25 міжнародних, 53 всеукраїнських і 30 регіональних (обласних) наукових конференціях.

Це людина, яка отримала безліч  відзнак та нагород,серед яких є «Відмінник освіти України», заслужений працівник освіти України,  нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України і багато інших почесних звань.

Лев Васильович був людиною, яка надихала своїм оптимізмом, енергійністю та позитивним поглядом на життя. Його погляд завжди був впевнений, стриманий, але настільки простий і світлий.

Вічна пам’ять, дорогий вчителю! Щирі співчуття усій родині наставника!
Ми завжди будемо використовувати та перечитувати його праці,згадувати моральні настанови,його мотивацію розвиватись, гурток, який розкривав у студентах науковий потенціал, – йдеться у повідомленні.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама