
Оповідання кам’янчанки про бандерівців і добро читатимуть в різних куточках світу
Оповідання кам’янецької журналістки Віри Шпильової «Хліб від бандерівців» було відібрано для публікації в «Книзі добра» – міжнародному соціальному проекті. Його головна мета – показати всьому світу Україну з її великим чистим серцем і добрими людьми.
Книга створюватиметься у майстернях Центру української культури у місті Таллінн (Естонія): зшиватиметься із саморобного (черпаного) паперу, що буде виготовлений з одягу учасніків проекту, квітів, трав, привезених з України. Будуть навіть сторінки, які можна полити водою і вони проростатимуть.
«Книгу Добра» благословив за життя блаженніший Любомир Гузар. В проекті працює поважне журі на чолі з письменницею Марією Матіос.
«Книгу Добра» передадуть у 50 провідних бібліотек світу, отже, історію кам’янчанки «Хліб від бандерівців» прочитають у різних куточках світу.
– Коли я надсилала цю історію до «Книги Добра», то мала дуже важливу мету: ще раз наголосити, що український народ не можна ділити на східняків та західняків і робити їх через це ворогами. Ми – єдиний народ, в єдності наша сила.
Нехай весь світ усвідомить: бандерівці – не бандити, не зарізяки, це патріоти України, котрі свого життя не шкодували для її свободи, і їм було дуже боляче за братів на сході та в центрі, які голодували в більшовицькому ярмі. Хліб від бандерівців врятував не одну родину на східній і центральній території України, окупованій совєтами, – зазначила Віра Филимонівна на своїй сторінці у facebook.
Також зазначимо, що в рамках проекту 100 авторів кращих історій та 100 кращих ілюстраторів віком від 8 до 16 років відпочиватимуть та оздоровлюватимуться в Угорщині на запрошення угорського уряду, а також у Карпатах. Якщо авторами є дорослі, вони рекомендують для поїздки своїх представників – дітей, внуків, дітей друзів чи знайомих.
Прочитати оповідання «Хліб від бандерівців» Віри Шпильової можна за посиланням.
Також до «Книги Добра» увійшли ілюстрації школярок з Кам’янеччини: учениці Кам’янець-Подільської міської дитячої художньої школи та загальноосвітньої школи №17 Валерії Перерви та 11-класниці Подільської ЗОШ Аліни Горіховської.