3 Травня 2018 | 1977

Нові правила надання субсидій: що змінилось з 1 травня

До кінця 2018 року Уряд планує монетизувати субсидії – сім’ї будуть отримувати «живі» гроші і направлятимуть їх на оплату комунальних послуг.

Але перш ніж це станеться, було прийнято рішення з 1 травня 2018 року запровадити нову програму житлових субсидій, яка є «соціально справедливою та більш адресною».

Державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує. Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Кому потрібно повторно подати документи на субсидію?

Повторно – Заяву і Декларацію – потрібно буде подати:

subsydia2

Що змінилось з 1 травня 2018 року?

  1. Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.
  2. Субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.
  3. Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5 286 гривень. Тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.
  4. Соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі.
  5. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Внутрішньо-переміщені особи

Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.

Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Субсидія для жителів ОТГ

Процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад спрощено: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Преміювання економії

Зазначається, що уряд проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону, що завершився.

Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.  Субсидіантам необхідно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність, – йдеться на Урядовому порталі.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів необхідно самостійно.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

4
28

Поділитися з друзями:

реклама