18 Травня 2018 | 1038

Ніч музеїв в Кам’янці-Подільському зібрала небувалий аншлаг

– Що б ще подивитись?

– А ви вже були у новому музеї Коріатовичів?

– Де тут хліб випікають?

Старий замок сьогодні просто вражає кількістю відвідувачів, які завітали в музей після 18:00 в рамках акції «Ніч музеїв». Серед відвідувачів чимало й кам’янчан, молоді, родин з дітьми.

«Ніч музеїв» – міжнародна акція, яка дозволяє безкоштовно оглянути музейні експозиції вночі. Основна мета акції — показати ресурс, можливості та потенціал сучасних музеїв, а також залучити до музеїв місцеве населення, молодь та дітей.

museum8

Я кожного року відвідую музеї в рамках цієї акції. Видно, як з кожним роком місто змінюється. Стає більш сучасним та європейським. Змінюються і музеї. От тільки шкода, що в цьому році немає шоу повітряних куль і не видно, щоб вони літали, – ділиться враженнями кам’янчанка пані Людмила.

Прийшла до замку і кам’янчанка Марина з сином. Каже, що після роботи втомилась, але все ж таки вирішила показати сину щось цікаве.  Хлопчик із задоволенням долучився до випікання хлібу, оглянув нові експозиції.

museum3

Майстер-клас із випікання хлібу за рецептами 17 століття полюбився багатьом відвідувачам.  Олег Шулик залюбки ділиться секретами рецептури та радіє такій увазі до свого ремесла.

Усі охочі могли покласти духмяне тісто у розпашілу піч. Але зробити це правильно виявилось не так вже й просто.

museum4

Особливо цей процес прийшовся до вподоби дітям, хоча і дорослі отримали чимало задоволення. Усі учасники дійства з нетерпінням чекали понад 20 хвилин, поки спечеться хліб, щоб скуштувати рум’яного красеня та взяти додому запашну паляницю.

museum5

Можна було й приміряти лицарське вбрання, зробити пам’ятні сертифікати на друкарському верстаті та сфотографуватись із совою – домашньою улюбленицею ось цієї дівчини.

museum7

Крім того, в Ратуші цього разу презентували першу інтерактивну панель, а у Галереї мистецтв оновили підсвітку ще двох залів.

Що ж, після такого аншлагу музейникам слід серйозно замислитись, чим наступного року дивувати кам’янчан. Адже це не туристи, які один раз побачили музейні експозиції і знову повернуться в кращому разі через кілька років. Тут формується інша аудиторія, вибаглива і спрагла до нових вражень.

 

 

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

46
0

Поділитися з друзями:

реклама