15 Квітня 2020 | 6848

«Ні паніки, ні страху»: про хірургічну точність у боротьбі з Covid-19 в Кам’янці-Подільському

Погано почуваєте себе? Кашель, сильна втома, втрата нюху та смаку наштовхують на думки про можливий Covid-19? Дзвінок до сімейного лікаря і от ви чуєте: потрібно перевіритись.

Що ж далі?

А далі до вас додому приїжджають лікарі мобільної медичної бригади, яка була створена у Кам’янці-Подільському на початку квітня на базі КНП «Лікувальний діагностично-консультативний центр». Саме вони спочатку роблять експрес-тест на Covid-19, а далі проводять забір біологічного матеріалу з носа та горла хворого, які відправляються до Хмельницького, де виконується ПЛР-дослідження. Зазвичай, результати такого тестування відомі вже за три дні.

Раніше Vdalo.info повідомляло, що до мобільної медичної бригади увійшли 7 лікарів: онколог Сергій Бузинський; хірурги Ігор Булатович, Дмитро Місевич, Руслан Панкратов; травматологи Дмитро Пирогівський та Антон Козярчук; офтальмолог Олег Собко; шофер Іван Шморгун.

На передовій боротьби з коронавірусом переважно лікарі хірургічного профілю

Лікарів, які увійшли до мобільної медичної бригади, обирали за принципом більшої стресостійкості, орієнтувались на вміння чітко, без зайвої метушні працювати руками.

Не є чимось новим для хірурга і необхідність одягати захисні костюми, адже під час операцій доводиться щоразу ретельно дотримуватись стерильності, – розповідає журналістам Vdalo.info Ігор Булатович.

Забезпечення бригади засобами захисту

Станом на сьогодні у нас є все необхідне. Але ми говоримо про ситуацію, коли у місті немає жодного підтвердженого випадку захворювання на Covid-19. Якщо ж потрібно буде здійснити хоча б три виїзди мобільної бригади одночасно, виникнуть проблеми, – зазначає Ігор Анатолійович.

Ми отримали необхідні засоби захисту частково від Управління охорони здоров’я, а частково від волонтерів, які побажали, щоб їхні імена не афішувались. Саме вони надали медикам високоякісні захисні костюми багаторазового використання.

Зверху на костюми ми одягаємо одноразові хірургічні халати. Також використовуємо спеціальне взуття, бахіли, респіратори, окуляри. До речі, окулярів у нас всього 4 пари, зокрема це і робить неможливим виїзд одразу декількох бригад.

Після кожного виїзду одноразові засоби викидаються, решта дезінфікується. Також обробку проходить автомобіль мобільної бригади. Розташовуються медики у спеціально відведеному приміщені з окремим входом по вулиці Франка, 30.

Ми самі, в першу чергу, зацікавлені у надійності захисту, адже у кожного є родина. Проте я не вважаю, що ми більше, ніж інші наражаємось на небезпеку. Адже шансів заразитись під час забору біологічного матеріалу у спеціальному спорядженні значно менше ніж, наприклад, у тому самому супермаркеті, який ми, як і всі кам’янчани, змушені відвідувати.

Скільки виїздів вже зробила мобільна бригада

Бригада здійснила вже п’ять виїздів. Це були люди, що повернулись з-за кордону, мали контакт з підтвердженими хворими на Covid-19 або ж спілкувались з мешканцями села Жванець, де також зафіксовано випадок захворювання на коронавірус. У одного з хворих, до якого ми виїжджали, разом із симптомами ГРВІ пропав нюх та смак.

Проте, на щастя, експрес-тести у всіх випадках показали негативний результат, який згодом підтвердили ПЛР-тести, зроблені у Хмельницькому.

Реакція кам’янчан на людей у захисних костюмах

Я би сказав, люди проявляють більше цікавості, ніж страху. Хворі також реагують спокійно. Ніякої паніки немає. Загалом у бригаді панує позитивний настрій, усі молоді чоловіки, з гарним почуттям гумору.

Яких правил гігієни ви радите дотримуватись?

Того, що пропонує МОЗ, на мою думку, цілком достатньо: часто мити руки, вдягати маску, а головне, без нагальної потреби не виходити з дому. У мене також є дитина, і вона знаходиться вдома, не виходить взагалі на вулицю. Жорсткі умови карантину є виправданими і тільки так можна зупинити цей вірус.

P.S. Лікарі дякую усім небайдужим кам’янчанам за допомогу в організації роботи медичної бригади. Для оперативного реагування на потреби медиків була створена група Врятуй Кам’янець-Подільський. Долучайтесь і ви, щоб разом допомогти тим, хто сьогодні стоїть на передовій у боротьбі з коронавірусом у Кам’янці-Подільському.

Фото на головній: Руслан Панкратов, Дмитро Місевич, Ігор Булатович, Антон Козярчук (зліва направо)

 

Євгенія Соловська
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

130
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: