4 Квітня 2019 | 362

Недостатньо української мови: Нацрада оштрафувала телеканал «КтркП»

4 квітня Національна рада на засіданні розглянула результати позапланової виїзної перевірки ПрАТ «Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія», м. Кам’янець-Подільський (логотип «КтркП»), і застосувала до компанії штрафну санкцію. Підставою стало недотримання законодавчих вимог щодо мови ведення передач новин.

Зазначається, що перевірка телерадіокомпанії підтвердила порушення абзацу першого частини четвертої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», виявлені під час  моніторингу 3 – 9 грудня 2018 року. Ця норма Закону вимагає, щоб щонайменше 75% усіх новин транслювалися в ефірі телеканалів українською мовою.

В ефірі «КтркП» у визначених законодавством проміжках часу частка передач новин державною мовою становила між 07.00 і 18.00 – 71%, між 18.00 та 22.00 – 57%. Це згідно з абзацом третім частини одинадцятої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» тягне за собою накладення штрафу в розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору. Для компанії це буде 810,04 грн.

Штраф телекомпанія має сплатити у тридцятиденний термін із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення. Також ПрАТ «Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія» зобов’язано упродовж місяця з дня прийняття цього рішення увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

21
2

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: