20 Травня 2018 | 2847

Народні пісні Хмельниччини потрапили в проект «Поліфонія»

Два села Хмельницької області, Зелені Курилівці та Велика Кужелева, потрапили до проекту «Поліфонія».

Дослідити, зберегти та презентувати живу пісенну традицію українського сільського середовища – головна мета проекту.

Створення інтерактивної мапи фольклорної музики України відбувається в рамках міжнародного культурного співробітництва Угорщини, Франції та України. Проводяться експедиції, за допомогою найсучасніших технологій записуються українські народні пісні та викладаються у вільний доступ на онлайн-ресурсі проекту. Так створюється початкова база. Потім кожен матиме змогу додавати свій унікальний матеріал.

У такий спосіб планують показати поліфонію України. Проект одним з перших був підтриманий програмою Європейською Союзу «Креативна Європа», адже Україна є гарним прикладом збереження автентичності.

Ініціатором та керівником проекту є Міклош БОТ, угорський музикант та етнограф. Він розпочав експедиції Україною ще 2014 року, згодом об’єднав українських та угорських дослідників, науковців, музейників. Головним інституційним партнером від України є Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».

На презентації проекту від Хмельницької області побував і організатор фестивалю «Respublica» Андрій Зоін. На сторінці у Facebook він написав:

Важко передати словами наскільки проект крутий, і наскільки потужна, інтернаціональна команда, працювала над ним 4 роки.

Лише на Хмельниччині було записано більше десятка народних пісень, серед них «Косарики косять, а вітрець повіває», «Ой віддали молоду за сивую бороду», «Чорна хмара» та багато інших.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

30
6

Поділитися з друзями:

реклама