
На популярній туристичній стежці у Бакоті на Кам’янеччині виявлено поховання
– Наша земля настільки багата, що знахідки, у прямому сенсі цього слова, лежать просто під ногами, – розповідає про чергову археологічну знахідку Ігор Старенький, кандидат історичних наук, співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.
У Бакоті на туристичній стежці біля джерела №2 Тарасом Горбняком, краєзнавцем та колишнім жителем села Бакота, було виявлено поховання. Він запросив Кам’янець-Подільську архітектурно-археологічну експедицію (участь у дослідженні взяли керівник експедиції кандидат історичних наук Павло Нечитайло, співробітники Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк та кандидат історичних наук Ігор Старенький, головний інженер Анатолій Трондюк та художник Сергій Канфорович).
Поховання знаходилося на туристичній стежці між джерелами №2 та №3. Як виявилося, це могила молодої жінки з дитиною, що лежить головою на північний-захід. У похованні було виявлено срібне кільце, срібну скроневу підвіску та мідний хрестик. Судячи з орієнтації та супроводжуючого інвентаря поховання пов’язане з давньоруським цвинтарем, який існував біля монастиря.
Одні з перших ґрунтових поховань біля монастиря були відкриті 1975 року П. Горішним та Р.Юрою. Тоді теж було досліджено трупопокладення жінки з дитиною та скроневими срібними кільцями.
Цвинтар, пов’язаний з монастирем, в різний час досліджувався С.Е. Баженовою, О.Л. Баженовим, В.А.Захар’євим, В.П. Мегеєм. Попередні обстеження стежки, на якій розміщені джерела №2 і №3 показали, що ця територія є перспективною для подальших досліджень.
Джерело: http://muzeum.in.ua/