30 Листопада 2022 | 1785

На Кам’янеччині комунальники пояснили, чому разом із світлом зникає і вода

Мешканці Кам’янця-Подільського живуть в умовах не лише планових та аварійних відключень електропостачання, але й  проблем з подачею тепла, води і водовідведення.

В КП «Міськтепловоденергія» пояснили, з чим саме пов’язані данні проблеми.

Мешканців багатоповерхівок водою забезпечують квартальні насосні станції. Потужності таких станцій дозволяють піднімати воду на поверхи  і таким чином подавати її усім мешканцям групи багатоповерхівок в межах певного кварталу. І коли в районі, де розташований цей об’єкт зникає світло, зупиняється й робота станції, – розповіли на підприємстві.

Загалом в Кам’янці-Подільському таких насосних станцій більше 30. Забезпечити їх усіх генераторами не має ні можливості, ні доцільності. Адже, на даний момент, в нічну пору напруга подається на всі об’єкти водопостачання і після опівночі насосне обладнання має змогу повністю забезпечувати подачу води усім споживачам. 

Також звертаємо увагу на те, що при тривалому відключенні світла, вода подаватиметься лише на нижні поверхи багатоповерхівок.

Електрики немає по всьому місту, але вода зникає не у всіх. Чому так?

Об’єкти КП «МТВЕ», що забезпечують водопостачання розташовані в різних частинах міста і району. Основні потужності підприємства мають можливість працювати навіть у період відключення електроенергії. Але є насосні станції так званого «третього підйому», що найчастіше піддаються відключенням електропостачання.

Найбільше від відключень наразі потерпають об’єкти, що забезпечують водою мешканців Біланівки, Польських фільварок, частину Старого міста і Підзамча, а також мешканців будинків в районі Кабельного заводу. Бо тут світло зникає по декілька разів на добу. Спільно з «Хмельницькобленерго», керівництво КП «МТВЕ» намагається врегулювати це питання, бо графіки відключень поки не працюють.

Чому не можна забезпечити насосні станції генераторами?

Варто розуміти, що обладнання резервного живлення дозволяє забезпечити лише мінімальні потреби мешканців у воді, здійснювати перекачування та очищення стічних вод у неповних добових обсягах. Але забезпечити місто цілодобовим водопостачанням  технічно не здатні.

Спільно з міською владою підприємство працює над обладанням об’єктів критичної інфраструктури генераторами. Але за умови повного блекауту забезпечити місто водою, на жаль, зможемо лише частково. Бо для повноцінного водопостачання одночасно має працювати 80 насосів різної потужності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: