6 Квітня 2019 | 8647

На Кам’янеччині хотіли збудувати сонячну електростанцію, а виявили стародавнє поселення

У селі Баговиця на Кам’янеччині науковці виявили поселення, що нараховує п’ять культурних шарів: трипільська культура, ранній залізний вік (ймовірно ранні скіфи VII-V ст. до н.е.), черняхівська культура ІІІ – І пол. V ст., празько-корчацька культура VI-VII ст. та давньоруський час ХІІ-ХІІІ ст.

Поселення виявили 2 квітня в результаті огляду місць, де мають зводити сонячну електростанцію. Досі виявлене поселення не було зафіксовано в літературі.

Разом з науковцями участь в обстеженні  взяли завідуючий  відділом  охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області Сергій Шпаковський та начальник управління культури ХОДА Ірина Трунова.

2 квітня вдалося лише частково оглянути його. Тому прийняли рішення виїхати на обстеження археологічною експедицією К-ПДІМЗ. Було проведеного збір підйомного матеріалу на орному полі та шурфування, що дало змогу з’ясувати стратиграфічну ситуацію на поселенні, – розповів у коментарі Vdalo.info провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, кандидат історичних наук, Ігор Старенький.

Роботи, до яких долучились завідувач сектору «Музей старожитностей» Петро Болтанюк та студент історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету Євгеній Левінзон, носили короткотерміновий характер. Їх мета – визначити межі поселення, фіксація стратиграфічної ситуації та культурно-хронологічної атрибуції поселення.

Ігор Старенький зазначає, що сліди празько-корчацької культури  не так часто трапляються в регіоні. Також він подякував співробітнику Інституту археології Андрію Скибі за допомогу в атрибуції матеріалів цієї культури.

 В одному з шурфів вдалося натрапити на напівземлянку черняхівської культури. Шкода, що поселення пошкоджене вже чорними археологами, адже на поверхні помітні численні ями, – зазначив науковець.

Фото: Ігор Старенький

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

114
5

Поділитися з друзями:

реклама