
На Кам’янеччині відпрацьовували рятувальні заходи під час паводків та льодоходу
6 березня 2018 року у Кам’янець-Подільському районі в селі Цибулівка на території гідроелектростанції в акваторії річки Смотрич відбулося тренування щодо дій під час пропуску льодоходу та паводку на тему: «Вдосконалення практичних навичок під час проведення рятувальних заходів в період проходження весняних паводків та льодоходу».
У спільних тренуваннях взяли участь рятувальники 2-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, військовослужбовців Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України та служб взаємодії цивільного захисту міста. Проходили тренування під керівництвом міського голови Михайла Сімашкевича.
Про це йдеться на сторінці у Facebook Служби порятунку 101 у Кам’янці-Подільському.
За тактичним задумом, внаслідок швидкого підвищення температури виникла загроза льодового затору на річці Смотрич, що могло призвести до руйнування гідротехнічної споруди в селі Цибулівка та існувала загроза підтоплення 20 житлових будівель.
Так військовослужбовці Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України провели розвідку водної перешкоди, розрахували кількість потрібної вибухової речовини та імітували підрив льоду в районі ГЕС.
Після здійснення імітації підриву водолазним відділенням №4 АРЗ СП ГУ ДСНС України у Хмельницькій області було проведено обстеження опор мосту, стану гідротехнічної споруди та розчистку її від льоду.
Під час навчань кінологічними розрахунками Центру розмінування разом з працівниками 2-го Державного пожежно-рятувального загону було здійснено подворовий обхід будинків, що попали в зону можливого підтоплення, проведено пошук та подальшу евакуацію населення з підтопленої території.
Рятувальники відпрацювали різні способи порятунку людей, що провалилися під лід, зокрема за допомогою рятувального пристрою «Соломинка», кінця «Олександрова».
Також під час навчання було показано роботу мобільного пункту обігріву, де умовно постраждалі мали змогу отримати медичну допомогу, обігрітись та випити гарячого чаю.
На завершення міський голова Михайло Сімашкевич високо оцінив роботу органів управління, сил та засобів цивільного захисту.
Загалом службам взаємодії вдалося відпрацювати усі можливі варіанти розвитку надзвичайної ситуації при виникненні реальної загрози підтоплень та льодоходу та змоделювати алгоритм спільних дій. Усі заплановані заходи тренування були відпрацьовані у повному обсязі.