10 Лютого 2018 | 2448

На Кам’янеччині у заповідній зоні організували змагання на джипах

7 лютого в соціальній мережі Facebook з’явились фото зі спортивних змагань, які проходили поблизу Княжполя.

Одні користувачі мережі висловлювали захоплення вправністю водіїв на джипах, тоді як інші підняли на сполох: змагання проводились на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Княжпільський».

kniazhpil12

Фото: Олександр Шмігель

У національному природньому парку «Подільські товтри» відреагували на повідомлення. У Facebook адміністрація парку повідомила, що на місці, вказаному у соцмережі, на наступний день 8 лютого виявили:

  • сліди організації масових спортивних заходів (а саме джипінгу);
  • сліди руйнування рослинного та ґрунтового покриву;
  • руйнування берегів річки Гниловодка та її 25-метрової охоронної зони;
  • засмічення території;
  • розведення вогнищ поза відведеними для цього місцями без погодження з адміністрацією НПП «Подільські Товтри» та постійного користувача.
Фото: Олег Шмігель

Фото: Олександр Шмігель

У «Подільських товтрах» підтвердили, що все це дійсно відбулось в охоронній зоні (ширина зони – 250 м) ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Княжпільський», який є регульованою рекреацією Парку.

kniazhpil9

Територія ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Княжпільський», знаходиться у постійному користуванні Державного підприємства «Кам’янець-Подільське лісове господарство» Панівецького лісництва.

В адміністрації Парку запевнили, що організатори джипінгу за дозволом до них не звертались.

реклама

Посилаючись на доручення Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 12178/26/10-10 від 21.06.2010 року «Щодо обмеження шкідливої діяльності на територіях природно-заповідного фонду», Національний парк, як територіальний орган Міністерства, не погоджував подібних заходів з використанням авто- та мототранспорту на природних територіях.

За результатами обстеження складено акти обстеження та підготовлено і передано повідомлення про правопорушення до Кам’янець-Подільського відділу поліції (Вих. №110 від 8 лютого 2018 р.).

kniazhpil10

У повідомленні вказано, що порушення здійснено невстановленими особами, хоча організаторів та учасників змагань легко ідентифікувати на фото в соціальній мережі. Тож чекаємо на реакцію поліції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте місце проведення змагань?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: