19 Вересня 2018 | 4072

На Кам’янеччині у 47 осіб виявили хворобу Лайма через кліщів

За всім місяців 2018 року хворобу Лайма діагностували у 47 хворих з Кам’янець-Подільського району.

За словами завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталія Овчарука, цього року людей, в яких через укуси кліщів діагностували цю небезпечну хворобу, значно більше, ніж торік.

«У 2017 році за аналогічний період на Кам’янеччині це інфекційне захворювання виявили у 19 осіб. Однією з причин такої різниці в цифрах може бути те, що цьогоріч кліщі активізувалися дуже рано. Перші повідомлення про укуси кліщів почали надходити ще наприкінці березня. Є вони і у вересні. Тому поки не впаде усе листя, потрібно бути обережним. Найбільшу активність цих комах ми спостерігали у червні та липні», – каже Віталій Володимирович.

Довідка:

Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама