9 Лютого 2023 | 6147

На Хмельниччині «чорний археолог» знайшов унікальний скарб, що датується ІІІ століттям

Правоохоронці викрили «чорного археолога», який продавав знайдені на Хмельниччині унікальні скарби. За даними слідства, він відкопав старожитності у вигляді срібного поясу.

Згідно з висновками спеціалістів Національного музею України, знахідку датовану серединою ІІІ століття.

Мова йде про пояси готів, 787 монет, наконечники від стріл, фрагменти стародавніх прикрас на 450 предметів, що можуть мати історичну та культурну цінність, – повідомляють в Офісі Генерального прокурора.

Знахідка пов’язана з військовою культурою давніх германців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря.

Надалі «археолог» виставив знахідку для продажу на інтернет-аукціоні. Він реалізував артефакти одному із зареєстрованих на ресурсі покупців.

Таким чином знайдений скарб, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність було незаконно привласнено.

Відповідно до чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Під час проведення обшуків за місцями проживання викритих осіб на території Хмельницької та Кіровоградської областей правоохоронці вилучили знайдений скарб.

Після проведення експертизи, знайдені старожитності можуть бути передані на зберігання до музейних фондів.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

22
12

Поділитися з друзями:

реклама