24 Серпня 2017 | 1085

На День Незалежності у Кам’янці заплітали коси

Коса – символ молодості, юності, свіжості. Заплетена коса – це символ народження жінки, наповнення її силою та енергією. Тож символічно, що саме у День народження нашої держави у Кам’янці-Подільському провели конкурс перукарського мистецтва «Нова коса».

kosa

Учасники конкурсу створили 14 яскравих жіночних образів, які оцінювало професійне журі.

Дівчина проходить у своєму житті кілька посвят. Одна з них – закосичення, яке відбувається у віці 6-8 років. В цей час дівчинці заплітали дві коси, як поділ чоловічого та жіночого начала.

Про це Vdalo.info розповіла  майстер художньої вишивки та писанкарства, а також знавець прадавніх слов’янських традицій Божена Філатова. Вона допомагала у створенні національних образів для трьох учасниць конкурсу.

Коли дівчина вже могла зустрічатись із хлопцем, дві коси, мов два начала, поєднувались в одну. Коса у дівчина була символом того, що вона може виходити заміж. Коли ж на весіллі мати розплітала нареченій косу, це був ще один символ – дівчина ставала жінкою.

Що ж до результатів конкурсу «Нова коса», призи глядацьких симпатій і премії у розмірі 500 грн  дісталися майстру салону краси «Клеопатра» Наталії Білій, майстру салону краси «Етюд», учениці авторської школи перукарського мистецтва Оксани Долінської, яка, до речі, й очолювала журі, Інні Волковій.
Третє місце, медаль та грошову премію у тисячу гривень виборола майстер студії краси «Ванілла» Ірина Луцюк. Друге місце, медаль та 1500 грн – учениця ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» Олександра Загура. А переможцем конкурсу стала також учениця центру профтехосвіти Сніжана Підвисоцька. Вона отримала кубок переможця і премію у 2 тис. грн.

kosa3

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: