19 Березня 2018 | 869

Монетизація пільг на проїзд: є сумніви

14 березня на засіданні Уряду було прийнято постанову Кабінету Міністрів України, в якій затверджується порядок надання у готівковій формі пільг з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту.

Таким чином за проїзд у транспорті платитимуть усі, але пільговики отримуватимуть на свої рахунки грошові компенсації відповідно до середніх норм користування транспортом. Виграти від цього мають і перевізники, які часто скаржаться на те, що місцеві бюджети не компенсують їм пільгових пасажирів.

Згідно з Документом, пільга на проїзд буде монетизуватися за рахунок коштів місцевого бюджету у разі прийняття відповідного рішення органом місцевого самоврядування.

Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд, – йдеться на Урядовому порталі.

Проте є сумніви, що такий механізм компенсації коректно працюватиме на практиці, оскільки порушено принцип екстериторіальності, адже дія пільг, гарантованих державою, розповсюджується на всю територію України.

Існує ймовірність, що місцеві бюджети не зможуть фінансувати відповідні видатки.

Про це 16 березня заявив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час регіональної стратегічної сесії у Хмельницькому, на якій був присутній і міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

Порушено важливий принцип, що пільги фінансує той, хто їх встановлює, тож перекладати монетизацію пільги за проїзд на органи місцевого самоврядування не можна, – переконаний Олександр Слобожан.

Фото на головній: radiotrek.rv.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте ініціативу Уряду?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: