30 Березня 2017 | 388

Міністр соцполітики пообіцяв: абонплата за газ не збільшить комунальні платежі

А тим часом у «Хмельницькгазі» не настільки впевнені в тому, що абонплата не вплине на розмір комунальних платежів.

Так, сьогодні міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що введення абонентської плати за газ не збільшить комунальні платежі населення. Спілкування міністра з журналістами транслював телеканал «112 Україна».

«На кишені людини це жодним чином не позначиться», – підкреслив він.

Міністр пояснив, що таким чином ціна на газ не збільшується, а просто розбивається на два окремих рахунки – за сам газ і за його транспортування.

«Якщо ви їх складете разом – це ті ж самі 6879 грн (за 1000 куб. м – ред.)», – зазначив Рева.

Нагадаємо, що 28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг (НКРЕКУ), встановила для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу.

Новий тариф є абонплатою за підключення до системи газопостачання, і з 1 квітня буде оплачуватися щомісячно на підставі потужності лічильника незалежно від фактичного обсягу споживання.

А от у «Хмельницькгазі», за повідомленнями видання «Є»,  нарікають: в них самих більше запитань, ніж відповідей, тому конкретно сказати: платитимемо менше чи більше і наскільки – не беруться. Що вже відомо – це те, що плата за газ, насправді, знизиться, тому що з його вартості будуть виключені платежі за транспортування та розподіл. Але абонплата для багатьох може бути більшою за вартість спожитого палива. Навіть якщо ви не користуєтеся газом впродовж місяця, доведеться платити.

– Вартість абонплати на сьогодні не визначена, орієнтовно з лічильником G-1,6 абонплата буде близько 49-50 гривень. У нашій області більшість споживачів (близько 200 тисяч) користуються лічильником G-4, тоді вона становитиме близько 120 гривень на місяць. Якщо це лічильник G-6, то розмір абонплати – 200 гривень. Це поки неофіційні цифри. Ми не встановлюємо ціну на газ, але теоретично вона має зменшитися», – пояснює виданню комерційний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейд.

Як тільки будуть конкретні розрахунки, зазначає Віталій Рейда, вони будуть оприлюднені. До 5-10 квітня, обіцяють у «Хмельницькгазі», на всі запитання відповіді вже знатимуть. Зауважимо лише, що вже точно відомо, що на абонентську плату не поширюватиметься субсидія.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

1
6

Поділитися з друзями:

реклама