11 Квітня 2017 | 586

Мінімум бюджету і зв’язків: як розвивається сучасна українська література

Сучасна українська література в очах багатьох людей виглядає доволі однаково і обмежено. Варто, однак, розуміти, що українська література ­– це не ті десяток прізвищ зі шкільної програми епохи постмодернізму, не лише ті прізвища, без яких не обходяться літературні фестивалі. Існує чимало талановитих, і не дуже, поетів-прозаїків-драматургів – молодих і свіжих, незіпсованих, нерозкручених, непопулярних, некомерційних представників мистецького світу України.

Нещодавно в Кам’янець-Подільський завітав молодий «десант» зі Львова, що презентував нову збірку Ірини Кулянди «Пливи, кораблику, пливи». Це були друзі Ірини, що наразі не лише презентують книгу, а й займаються її популяризацією.

Оленка Високолян:

«Пливи, кораблику, пливи» – це книжка, у якій Ірина поезія і проза, її думки, відчуття, сум і щастя, миті, краса і любов. За 19 років Іра списала не один зошит своїми роздумами, враженнями і відкриттями, писала з римою і без.

Іра любила подорожі і музику. Обкатала автостопом Україну, самовдосконалювалась, розчаровувалась і знову закохувалась, невтомно шукала себе в собі.

Вірила в любов і в те, що «риби пливуть на сонце»…

Ірині вірші справді дуже талановиті, вони заслуговують на те, щоб їх вчили напам’ять і цитували. І я намагаюся усім донести це. Я переконана, що багато сучасних письменницьких імен відомі не зовсім справедливо, адже твори їхні стандартні і передбачувані, а про таких, як Іра, просто ніхто не мав можливості почути. Тому моя мрія – зробити так, щоб про Іринку Кулянду говорили всі…»

17814023_1845722139027071_1526297771_n

Аліна Шеремета:

«Коли ми шукали видавництво, коли просили в письменників про рецензію, коли нас ігнорували, я мучилась запитанням: «А чи треба?». Та після того, як видавництво «Крок» погодились співпрацювати, коли Юрко Матевощук сказав, що вірші прекрасні, коли відбулась перша презентація у Львові і прийшло +/-70 людей, коли Жадан, Адрухович, Матевощук, Андрій Любка  і місцеві поети з радістю погодились долучитись до відеочитань Іриних творів, я відповіла собі впевнено : «Звісно треба». Станом на 10 квітня ми провели вже 5 презентацій, тираж розходиться, люди цікавляться, їм подобається. Ми працюємо і працюємо багато. Скоро буде перевидання, скоро про Іру і її твори дізнається вся Україна. Це єдина наша мета. Ми хочемо, щоб поезія жила».

Віталік Шидей:

«Ми оголосили про збір коштів на видання, і сподівались на 300 примірників. Та вже за два з половиною тижні нам вдалось зібрати на 500 примірників, а це – 9500! гривень. Після того, як книга пішла в друк, думали, що видання вийде принаймні через місяць. Та буквально за 10 днів Юрко повідомив, що забрав книгу з друкарні. Подавши заявку на презентацію у Львівську книгарню «Є», ми сподівались, що у нас буде не менше 3 тижнів на підготовку, але вже за два тижні провели першу зустріч і зібрали 70  людей, розпродали весь наклад – і книгарні, і наш. Зараз ми пишемо в чужі міста – а нас з радістю запрошують і зустрічають. Нам йдуть на зустріч найкращі письменники України, нам допомагають музиканти і різні організації. Я думаю, що визнання розпочалось з моменту першого самвидаву, і тепер наша мета – поширити вірші всією Україною. Зробити так, щоб Іру знали, любили і поважали».

Влітку 2016 року  Іра трагічно загинула в хвилях Чорного моря на мисі Фіолент в Криму у віці дев’ятнадцяти років. Залишила в спадок сотні віршів, есе-роздумів. І саме зараз команда її друзів презентують частину доробку, яку видали у Тернопільському видавництві «Крок».

Придбати книгу можна у книгарнях «Є» та «Всі книги», або безпосередньо у організаторів. У Кам’янці збірка Ірини Кулянди «Пливи, кораблику, пливи» продається у книгарні головного корпусу  КПНУ ім. І. Огієнка. Для детальної інформації з купівлі-продажу в нашому місті звертайтесь за телефоном : 0972634059 – Наталя Шеремета (заступник декана факультету української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка).

17690966_1845722172360401_449821994_n

Анонси подій, свіжі новини і самі вірші читайте тут:

https://vk.com/plyvykorablykuplyvykulyanda

https://www.facebook.com/PlyvyKorablykuPlyvyKulyanda/?pnref=story

І нехай завжди буде весна…

«розпивати із морем вино

огортати його п’яти

полоскати ним свої слова

схожі на оливи

і знищувати всі береги

і робити його безкраїм –

як поезію»

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

18
0

Поділитися з друзями:

реклама