14 Березня, 2019 | 1163
PR

Ментальна арифметика для дітей

Усі турботливі батьки намагаються зробити якомога більше для того щоб їхня дитина була всебічно розвиненою. Надзвичайно важливо дати дитині необхідні знання у ранньому віці, коли мозок найкраще засвоює потрібну і корисну інформацію. Хорошим способом допомогти розкрити потенційні можливості інтелекту є ментальна арифметика. Ця популярна на сьогоднішній день методика усного рахунку є універсальною освітньою методикою, яка спрямована на різноплановий розвиток дитини. В чому полягає її суть? Які якості у дітей розвиває ментальна арифметика? Відповіді на ці та інші питання розглянемо у статті.

Що таке ментальна арифметика?

Ментальна арифметика відноситься до числа освітніх методик, яка сприяє різноплановому розвитку дитини. Даний метод базується на тренуваннях за допомогою рахівниці «абакус». В процесі підрахунку задіяні обидві руки дитини, які виконують необхідні нескладні операції з кісточками рахівниці. Такі заняття дозволяють розвивати одночасно обидві півкулі головного мозку. Під час тренувань у дитини поступово розвивається власна уява, і вже через декілька занять вона починає виконувати нескладні усні розрахунки.

Для якого віку призначені заняття з ментальної арифметики?

Сьогодні методика ментальної арифметики успішно функціонує в багатьох країнах світу. Вона призначена для дітей віком від п’яти і до шістнадцяти років. Заняття з ментальної арифметики допомагають дитині навчити правильно використовувати свої інтелектуальні резерви, розкривають потенціал. Такі курси сприяють тому, щоб дитина краще та швидше змогла адаптуватись до життя в суспільстві та стала самодостатньою особистістю.

Корисність ментальної арифметики

Корисність методу ментальної арифметики полягає в тому, що в процесі тренувань дитина починає швидко вчитись відчувати і в результаті з легкістю може виконувати арифметичні підрахунки різної складності. Нескладні систематичні розрахунки, які виконуються на рахівниці сприяють пришвидшенню розумових процесів. У це важко повірити, але вже через деякий час ваша дитина зможе досить швидко вирішувати приклади в умі. Таким чином, ментальна математика неодмінно допоможе у вивченні багатьох наук.

Вплив ментального обрахунку на розвиток дитини

Давайте розглянемо основні причини, через які варто займатись ментальною арифметикою:

  • Збільшення концентрації уваги. В ранньому віці дитина сконцентрована переважно тоді коли чогось хоче. Саме цей фактор заважає їй читати, рахувати. Під час занять з ментальної арифметики працюють обидві руки, що сприяє концентрації уваги. Таким чином цей навик передається на інші види робіт.
  • Пришвидшення мислення. Ментальна арифметика сприяє розвитку логічного мислення, внаслідок чого у дитини покращуються успіхи у навчанні, з’являється здатність швидко приймати рішення.
  • Покращення успішності. Заняття з ментальної арифметики допомагають дитині бути більш успішною в школі. В результаті вона стає більш зацікавленою у тому щоб вчитись, прагне реалізувати себе в творчості або спорті.
  • Підвищення рівня впевненості в собі. Дитина яка вміє виконувати підрахунки швидше за дорослих почуває себе впевненіше, а це сприяє розвитку лідерських задатків.
  • Покращення образного мислення. Під час навчання дитина здійснює обчислення і при цьому сприймає цифри як картинки. Кожне число асоціюється з певним зображенням кісточок на рахівниці абакус. Розвиток асоціативного сприйняття допомагає дитині в освоєнні комп’ютера, а також сприяє вивченню іноземних мов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: