16 Лютого 2017 | 1094

У Кам’янці проігнорували обговорення медичної реформи

В Кам’янці-Подільському громадські активісти спробували провести обговорення реформи системи охорони здоров’я, яку Уряд планує запровадити найближчим часом. Але лікарі, як і представники влади, на цю зустріч не з’явились.

Ініціатором обговорення, яке анонсувалось заздалегідь, виступила  громадська організація «Центр UA» спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та представниками Міністерства охорони здоров’я.

Хмельниччина стала другою областю у Всеукраїнському турі «ЗміниТИ: взаємодія заради змін».

В  Хмельницькому до обговорення долучилась навіть в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

До Кам’янця ж приїхали:

Олег Рибачук, голова і співзасновник Центру UA, екс-віце-прем’єр-міністр із питань європейської інтеграції;

Інна Борзило, лідерка напрямку «Рівний доступ до політики» Центру UA;

Андрій Андрушків, лідер напрямку «Контроль публічних фінансів» Центру UA;

Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ.

Основна мета таких зустрічей – зібрати пропозиції представників найактивніших спільнот регіону для розробки системних змін у країні.

Після відвідування всіх регіонів країни команда «Центру UA» планує опрацювати зібрану в такий спосіб інформацію, сформулювати очікування громадян та передати їх владі, вимагаючи врахувати інтереси українців.

Шкода, що думку кам’янецьких медиків цього разу ніхто не почув. У Кам’янці-Подільському на зустріч  прийшло не більше 15 чоловік. Лікарів серед них не було, тому конструктивного обговорення реформи в медичній галузі не вийшло.

На зустріч завітали лише депутат від ВО «Свобода» Михайло Посітко, помічник народного депутата Володимира Мельниченка Євген Касап, а також кілька громадських активістів та журналістів.

Зі слів організаторів заходу, про їхній приїзд знали і у міській, і у районній раді. Спершу зустріч навіть мала проходити в міській раді, але у зв’язку з проведенням заходів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, громадських активістів попросили пошукати приміщення деінде. Саме тому зустріч проходила в конференц-залі готелю «7 Днів».

Начальник Управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк у коментарі Vdalo.info повідомив, що нічого не знав про обговорення реформи системи охорони здоров’я. «Я прикро здивований, адже саме в цей день ми проводили зустріч з лікарями міста. До того ж  нам є що сказати і подискутувати з приводу запланованої реформи», – зазначив Юрій Васильович.

Заступник міського голови Вадим Савчук також нічого не чув про заплановану зустріч. «Нас ніхто не запрошував», – прокоментував він відсутність представників влади та лікарів.

Виходить, в тому, що думку кам’янецьких лікарів так і не почули, винна погана комунікація.

Прикро. Адже, до прикладу, у Шепетівці  дискусія з медиками пройшла досить жваво, а головне – лікарів почули, а отже зможуть передати їхнє бачення головним реформаторам країни.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

7
10

Поділитися з друзями:

реклама