25 Червня, 2021 | 374

Купівля автомобіля: як правильно торгуватися

Будь-який автомобіль — це серйозний об’єкт, ціна на який завжди залишається високою. Якщо ви вже знайшли підхожий варіант на сервісі OLX і вже домовилися про зустріч з продавцем, необхідно знати, як правильно торгуватися.

Підготовка до обговорення

Якщо вас цікавить автобазар Кам’янець-Подільський можна назвати гарним місцем, щоб знайти вживане авто. Коли ви знайшли цікаву для себе пропозицію, відразу переходьте до важливого кроку — підготовки до обговорення її з продавцем.

Є декілька моментів, які варто зробити до того, як ви зустрінетесь з власником машини:

  • знайдіть інформацію на різних джерелах — там ви знайдете основні параметри вибраного автомобіля, а також середню ціну на схожі пропозиції (на вартість впливає вік машини, пробіг, її стан, умови експлуатації);
  • почитайте відгуки власників — в інтернеті можна знайти чимало плюсів та мінусів кожної моделі від справжніх водіїв;
  • довідайтесь вартість такої ж нової моделі — так ви зможете підрахувати, яку приблизно націнку робить продавець.

Перед обговоренням ціни завжди проводьте огляд автомобіля. Так ви зможете знайти його слабкі сторони, що допоможе під час торгу.

Як правильно обговорювати з продавцем питання ціни?

Існують деякі моменти, коли можна відразу побачити, чи піде продавець на поступки та знизить поставлену ціну на своє авто. Наприклад, коли пропозиція вже давно зроблена власником, але машина все ще продається. Або ви дізналися, що продавець хоче купити новий автомобіль, тому вирішив продати старий.

Коли ви торгуєтесь, то не варто називати просто менші від початкової вартості цифри. Обов’язково обґрунтуйте свою позицію. Наприклад, під час огляду машини ви побачили, що гальма потребують повної заміни або відсутні деякі деталі, які вам прийдеться купляти додатково. Тут потрібно дивитися на конкретну ситуацію. Можна сказати, що розраховували купити авто дешевше і зайняли певну суму у друзів чи родичів. Але також прийдеться ще знайти гроші на запчастини або ремонт. Як правило, продавець йде на поступки, особливо якщо бачить, що покупець дійсно бажає купити автомобіль.

Якщо власник ніяк не хоче скидати вартість, а ви бажаєте купити дешевше, варто продовжувати свої пошуки. Сьогодні в інтернеті є чимало цікавих пропозицій. Тим більше часто буває, що самі продавці не проти знизити суму та поторгуватися.

Поділитися:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: