17 Березня 2017 | 1718

Купити квартиру у Кам’янці: стан ринку, поради експерта

«Ринок продажу нерухомості в Україні досяг дна», – кажуть експерти. «Але дно може бути й подвійним», – обережно попереджають стріляні горобці.

Не виняток і Кам’янець-Подільський. Прокоментувати ситуацію ми попросили працівників агентства нерухомості «Подільський дім».

За словами експерта з продажу нерухомості Андрія Шимка, ціни на житло безпосередньо прив’язані до курсу долара. За останні три роки вартість житла у Кам’янці-Подільському впала приблизно на 40%.

«Дна досягнуто. Ціни дійшли вже до того рівня, коли продавати дешевше просто немає сенсу», – каже Андрій.

neruhomist11

Ще одним суттєвим фактором, що впливає на ціну житла у Кам’янці-Подільському, стала поява конкуренції серед забудовників. Якщо раніше цей ринок був відносно монополізований місцевими будівельними фірмами, то сьогодні з’явився цілий ряд інвесторів, які будують і продають квартири значно дешевше.

Для порівняння ціна квадратного метру у забудовників з інших міст, які вийшли на ринок Кам’янця-Подільського, 7,5-9,5 тисяч за квадратний метр. Місцеві ж пропонують 12-14 тисяч за квадратний метр.

Звичайно, поява такої конкуренції вплинула і на вторинний ринок. Адже мінімальна ціна за квадратний метр на вторинному ринку Кам’янця-Подільського, якщо взяти віддалені райони, коливається в межах 8 тисяч гривень, в центрі – 10 тисяч гривень. Середня вартість по місту 11-12 тисяч за квадратний метр.

«Тут кожна людина вирішує особисто, що краще: купити квартиру вже у заселеному будинку чи в новобудові, де квартира може здатись в експлуатацію через кілька років», – зазначає Андрій Шимко.

В агентстві відзначають ще одну тенденцію: ті, хто купував квартири з метою отримання прибутку чи збереження заощаджень, поки що відклали купівлю житла, вичікуючи як поведе себе гривня в подальшому. Купують житло лише ті, кому це терміново необхідно.

Що стосується оренди житла, якщо рахувати в гривнях, ціни зросли несуттєво. До того ж орендодавці, враховуючи непомірні комунальні послуги, на зимовий період робили суттєві поступки, з метою не втратити клієнтів.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

21
0

Поділитися з друзями:

реклама