19 Листопада 2020 | 1171

Ковбаса з Хмельниччини потрапила до проєкту «Гастроспадщина України»

Український центр культурних досліджень виступив з ідеєю створення першої української  енциклопедії  «Українська гастроспадщина: традиції гостинності та культура приготування страв».

Кожен бажаючий може стати співавтором енциклопедії. Для цього потрібно надіслати свою пропозицію щодо страви національної кухні за формою .

На сайті є вже кілька страв, які представляють різні регіони України. Зокрема Хмельниччина представлена відомою «Зіньківською ковбасою».

В енциклопедії зазначено, що найхарактернішою  особливістю  «Зіньківської ковбаси» є чорний колір і неповторний аромат, секрет ковбаси – у ретельному замішуванні.

Технологія приготування страви

Потрібно ретельно видалити всі плівки й прожилки, а нарізати м’ясо краще середніми шматками. На 14 кг м’яса додати дві склянки (по 80 г) солі, перцю – 2 пачки по 20 г (краще щойно змеленого), часнику – щонайменше 750 г. Води долити на «око», але щонайменше – 0,5 л. Слідкувати, щоб фарш не був рідким, і не зовсім густим. Вимішувати потрібно довго й ретельно, м’ясо має триматися купки, як фарш. Набивати добре очищені, тонкі свинячі кишки-ковбасянки слід туго й у жодному разі не колоти голкою. Якщо в ковбасянці буде хоча б малесенька дірочка, весь сік через неї витече. Набивати начинку в кишки туго, щоб ковбаса не тріснула у процесі приготування.

Перев’язувати ковбаси ниткою і коптити так само, як і м’ясо (4-5 годин) у комині або у спеціальних діжках. В процесі декілька разів змащувати кров’ю. Але кров не повинна бути густою, адже тоді шкірочка на ковбасі полущиться. Можна розвести її водою. Коли на вулиці сира погода, то ковбасу краще не вудити, адже тоді колір її буде нерівномірним. У процесі тричі змащувати кров’ю. Потім розпалювати у печі, витягувати жар, стелити солому і допікати ковбасу, намагаючись не пересушити.

Готову ковбасу виймати і розкладати на рівній поверхні. Накривати і повільно охолоджувати.

Зазначимо, що в 2019 році «Зіньківська ковбаса (чорна)» була включена до Хмельницького обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

32
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: