21 Серпня, 2020 | 4574

Команда Михайла Посітка повернула Кам’янцю частину парку після 6 років протистояння владі в судах

У серпні 2020 року завершилася небувала в новітній історії Кам’янця-Подільського багаторічна епопея в результаті якої незаконно приватизована ділянка парку на Руських фільварках та сходи загального користування повернуті у власність громади.

Група активних кам’янчан на чолі з депутатом-свободівцем Михайлом Посітком домоглась справедливості у ситуації, яка 8 років тому здавалася безнадійною.

В 2012 році Кам’янець-Подільська міська рада надала громадянці Б., яка проживає в Путильському районі Чернівецької області, земельну ділянку на території парку на Руських Фільварках за адресою Нагірна 39. В приватну власність, крім парку, потрапила і частина Руськофільварецьких сходів, які є пам’яткою архітектури ХІХ століття.

Скандальна ділянка розташована в межах НІАЗу, водоохоронної та паркової зони, а також в 50-метровій охоронній зоні пам’ятки національного значення Святопокровської церкви.

По суті: віддали в приватну власність частину парку і сходи!

Нові власники почали вирізання дерев, які мешканці Руських Фільварок 50-60 років тому висаджували всією громадою разом з Тонкочеєвим. Обурені громадяни звернулися зі скаргами до міської влади, але команда Мельниченка/Сімашкевича не стала на бік громади.  У технічній документації на цю ділянку написали, що це не парк і дерев тут немає.

Свободівці разом з мешканцями Руських Фільварок в 2015 році пікетували міську раду, залучили екологів, ініціювали виїзне засідання комісії Відділу з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму Хмельницької ОДА. Разом з прокуратурою, звернулись до експертів Харківського національного університету імені Каразіна, які дали висновок, що земельна ділянка не підлягає приватизації.

«Ми не допустимо, щоб парк перетворився на приватну власність. Ця земля має бути повернена місту», – зазначив Михайло Посітко.

Команда Михайла Посітка передала зібрані експертні висновки до Генеральної прокуратури України. На контроль справу «по кам’янецькому дерибану» взяли і обласні депутати–свободівці, котрі також звернулись до прокуратури Хмельницької області.

Зважаючи на великий резонанс і наполегливість громади Кам’янця, прокуратура звернулась до суду і паралельно для посилення громадського контролю це зробив і депутат міськради Геннадій Бенкендорф. Справи об’єднали. Чи  не вперше громада, свободівці і прокуратура виступили пліч о пліч проти неправди в суді. Інтереси громади в суді захищав адвокат-свободівець Іван Громик.

17 січня 2018 року Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав недійсним і скасував рішення сесії Кам’янець-Подільської міської ради про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою вул. Нагірна, 39 та передачу її у приватну власність громадянці Б. Також було визнано недійсним і виданий їй акт про право власності на ділянку.

Однак команда влади оскаржила рішення в апеляції.

Свободівці звернулися до Верховного Суду України. Резонансну справу розглядала колегія з 5-ти суддів. У серпні 2020 року суд скасував рішення апеляційної інстанції та повернув земельну ділянку у власність громади.

Отже, 6 років довгої боротьби команди Михайла Посітка  (Іван Громик, Геннадій Бенкендорф, Володимир Кондрук, Ірина Шелепницька, Микола Сливка)  громадських активістів (Анатолій Захарцев, Анатолій Яковець, Валентина Магілат), депутатів-свободівців Хмельницької обласної ради та прокуратури повернули громаді парк, частину Русько-Фільварецьких сходів і стали черговим прикладом перемоги справедливості над вседозволеністю влади для кам’янчан.

Обираючи нову владу 25 жовтня варто бути дуже розважливими, оскільки ця історія розповідає лише про одне-єдине рішення, яке коштувало стількох років боротьби та протистояння свободівцям та активістам. А таких рішень – безліч. Місто належить кам’янчанам, а не кільком особам з владної команди. Своїм голосом, відданим на виборах за таких «господарників міста», можна втратити місто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: